CHP’de karar çıktı: ‘Yandaş’ CNN Türk boykot edilecek

Anamuhalefet partisi CHP, iktidar yanlısı yayınlarıyla kamuoyunda büyük tepki çeken CNN Türk televizyonunu ‘boykot’ etme kararı aldı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, dün CNN Türk yöneticileri ile gerçekleştirilen görüşmelerin ardından partisinin kararını açıkladı. Özkan, CHP’lilerin CNN Türk kanalındaki yayınlara katılmaması kararının alındığını duyurdu.

CHP’nin CNN Türk’ü boykot kararı aldığı yönündeki kararların ardından dün CHP Genel Merkezi’nde ilginç bir görüşme gerçekleşti. Edinilen bilgiye göre hafta başında gerçekleşen Merkez Yönetim Kurulu toplantısında CNN Türk’ün yayınlarının son derece taraflı olduğu ve bu kapsamda kanalın boykot edilmesi yönünde bazı görüşler dile getirilirken bu yönde MYK’den bir karar çıkmamıştı.

CNN TÜRK: BOYKOT ETMEYİN!

MYK toplantısındaki görüşmelerin basına boykot kararı olarak yansıması üzerine dün CHP Genel Merkezi’ne CNN Türk Genel Müdürü Murat Yancı, CNN Türk Ankara Temsilcisi Dicle Canova ve Hürriyet Gazetesi Temsilcisi Hande Fırat bir ziyaret gerçekleşti. CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun İletişim Koordinatörü Okan Konuralp, Demirören Medya Grubu yöneticileri ile yaklaşık 2 saat süren bir görüşme yaptı. Görüşmenin ardından Özkan ve Konuralp, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu da bilgilendirdi.

‘DİYALOG SÜRECİNİN SONUCUNU BEKLİYORUZ’

Edinilen bilgiye göre CNN Türk yetkilileri CHP’nin kanalı boykot etmemesini talep etti. Görüşmenin ardından Cumhuriyet’e açıklama yapan üst düzey bir CHP yetkilisi boykot kararı olup olmamasıyla ilgili olarak, “Ne var, ne yok. Bir diyalog süreci var. O diyalog sürecinin sonuçlanmasını bekliyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin