CHP lideri Kılıçdaroğlu: Baroların bölünmesi vatana ihanettir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, baroların parçalanmak istenmesine sert tepki gösterdi. İktidarın küçük ortağı MHP’nin lideri Devtlet Bahçeli’ye seslenen Kılıçdaroğlu, “Açık ve net söylüyorum, baroların bölünmesi vatana ihanettir. Ülkeye beka sorunu yaratan işte bu olaylardır.” ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu’nun gündeminde kapatılan Şehir Üniversitesi de vardı.

Partisinin grup toplantısında gündemi değerlendiren Kılıçdaroğlu’nun konuşmasının satır başları şöyle:

“ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ İNTİKAM İÇİN KAPATILDI”

“Bir üniversitemiz kapatıldı. İstanbul Şehir Üniversitesi. Neden kapatıldı? Pırıl pırıl öğrennnceher güştenmik kadrosu ile göz kamaşrtıran bir üniversiteydi. Genç ve çalışkan niversiteydi ama intikam almak için üniversiteyi kapattılar. Kimden? Sayın Ahmet Davutoğlu’ndan. Neden? Neden bizden ayrıldı. ‘Niçin ‘demokrasi’ diyorsun, niçin hak, hukuk adalet’ diyorsun? Niçin ‘üniversite’ diyorsun? Bu nedenle kapatıldı.”

BU GENÇLER SANA GÜVENİR Mİ?

“Sayın Erdoğan bu gençleri nasıl kandırıp oy alırım diye program yaptı ama bence o da pişman oldu. Çıktı, bunlar bir sürü laf etti ama onlar gerekli dersi verdiler. Sen Z kuşağından oy almak istiyorsan önce gençler ne istiyor onu soracaksın. Gençler dikta yönetimi istemiyor. Gençler diyor ki; Biz dayatmayı kabul etmiyoruz. Gençler baskıcı dikta yönetimi değil, özgürlük istiyor. Saraydaki kişi, sen bunu yapacak mısın, baskıyı bırakacak mısın? Gençler, benim kararlarıma ve seçimime karışma diyor. Beni formatlamaya kalkma, tek tipleştirme diyor. Gençler adalet istiyor, fırsat eşitliği istiyor. Gençler herkesten saygı görmek istiyor. Düşüncelerine, davranışlarına saygı görmek istiyor.”

“BAROLARIN BÖLÜNMESİ VATANA İHANETTİR”

“Adaletin en önemli ayaklarından biri avukatlar… Dünyanın bütün ülkelerinde, hangi rejimden olursa olsun, avukatlar hakimler ve savcılar önemlidir. Barolarla ilgili bir kanun teklifi geldi. Baroların parçalanmasına itiraz ediyorlar. Baro başkanları yürüyüş yaptılar.Ankara’da baro başkanları yerde arkada polis duvarı var. Polisin burada günahı yok. Polise burayı tut diyorlar, tutuyorlar. Bu fotoğrafı gören Türkiye’de demokrasinin olmadığı algısına kavuşur. Devletin bunu yapmaması lazım. ”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin