Cezası onandı, ağır hasta kadın tutuklanacak!

Yargıtay'ın cezasını onadığı Ayşe Özdoğan'ın ağır rahatsızlıkları bulunuyor.

Hizmet Hareketi’ne ait bir yurtta idarecilik yaptığı gerekçesiyle 9 yıl 4 ay hapse mahkum edilen Ayşe Özdoğan’ın cezası onandı. Eşi 2,5 yıldır tutuklu olan ve kendisi de bir süre cezaevinde kalan Ayşe Özdoğan, hastalığı nedeniyle tahliye edilmişti. Kanser rahatsızlığı bulunan Özdoğan, ağır ameliyatlar geçirdi. Cezaevinde kaldığı süre boyunca tedavisi geciktirildiği için sol üst diş, sol damak, elmacık kemiği ve lenf bezleri alındı. Sol çenesinin altında oluşan boşluk, bacağından alınan kemikle dolduruldu.

İşitme, görme ve konuşma kaybı var. Ağır ameliyatlardan sonra sonra radyoterapi gören Özdoğan’ın sol üst çenesinde açılma var. Bu nedenle yediği yemekler bile burnundan geliyor. Temel ihtiyaçlarını karşılayamıyor.

7 YAŞINDAKİ OĞLUNUN KALBİ DELİK

Yargıtay’ın onama kararı sonrası eşi zaten tutuklu olan Özdoğan’ın yeniden cezaevine gönderilme riski var. Ancak Özdoğan, bu halde cezaevinde yaşayamayacağını söylüyor: “Doktor ameliyat riskli dedi. Isparta’da özel bir kız yurdunda çalıştığım için bana 9,4 yıl hapis cezası verdiler. Yargıtay dosyamı dün onayladı. Ben bu halde hapiste yaşayamam. Üstelik 7 yaşındaki kalbi delik bir oğlum var. Lütfen sesimi duyurmama yardım edin!”

Ayşe Özdoğan’ın konuyla ilgili paylaşımları şöyle:

“Eşim 2 yıldır tutuklu. Ben 2 yıldır kanser hastasıyım. 7 Kasım 2019’da tıpta çok nadir görülen Maxciller Sinus kanseri teşhisi konuldu. Kanser ameliyatından 2 hafta sonra ben de tutuklandım.

Cezaevindeyken ameliyatım geciktiği için sol üst diş, sol damak, elmacık kemiği, lenf bezlerim alındı. Sol çenemin altı boş kaldı. Bacağımdan 20 cm kemik alınıp yüzüne konuldu. Bu ameliyatlar tüm vücudumu etkiledi. İşitme, görme ve konuşma kaybı oluştu.

Yürümekte zorlanıyorum. Gözyaşı kanallarım alındığı için gözyaşım hiç durmuyor, sürekli akıyor. Gözümün altına platin konulduğu için o bölgede dışarıdan da görülen iltihap oluşuyor. Son MR’a göre tümör gözümün arka tarafına sıçradı.

Doktor ameliyat riskli dedi. Isparta’da özel bir kız yurdunda çaliştigim için bana 9,4 yıl hapis cezası verdiler. Yargıtay dosyamı dün onayladı. Ben bu halde hapiste yaşayamam. Üstelik 7 yaşındaki kalbi delik bir oğlum var. Lütfen sesimi duyurmama yardım edin!”

2 YORUMLAR

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin