Cezaevinde bir ölüm daha: ‘Öğretmen Engin Erol 41 yaşında kanserden vefat etti”

Cezaevinde kötü şartlar ve katı uygulamalar yüzünde bir kişi daha hayatını kaybetti. 2 yıl Artvin Cezaevin’nde, 1 yıl 3 ay da Erzurum cezaevinde kalan Engin Erol, ağır kansere yakalanmasına rağmen tahliye edilmedi ve gerekli sağlık hizmetlerini zamanında alamadığı için 41 yaşında vefat etti.

Cezaevinde durumu ağırlaşınca Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan ve bu süreçten sonra hızlı bir şekilde 10 Aralık 2019’da tahliye edilen Engin Erol önceki gün Samsun’da hayatını kaybetti. Öğretmen Erol geride bir eş ve 3 çocuk bıraktı.

Suçlularla ilgili hukuki mücadelenin sonuna kadar sürdürülmesini vasiyet etmiş 

Erol’un hastalığıyla ilgili 20’den fazla dilekçe verdiği ancak dikkate alınmadığı öğrenildi. Engin Erol’un ölüm aşamasında tahliye edilip hastaneye sevkinin ardından yakınlarına, “İçeride arkadaşları öldürüyorlar, benim durumumda iki kişi daha var. Onlara dua edin.” dediği ve hastalığı nedeniyle tahliye edilmesi gerektiği halde sorumluluklarını yerine getirmeyen sağlık görevlileri ve cezaevi müdürünün ismini verdiği belirtiliyor. Suçlularla ilgili hukuki mücadelenin sonuna kadar sürdürülmesini vasiyet etmiş.

Erol’un cenazesi bugün Rize’de toprağa verildi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin