Cengiz Holding’e ait şantiyede 40 işçide koronavirüs çıktı, şirket saklıyor

Mardin’de Cengiz Holding’e ait demiryolu şantiyesinde çalışan 40 işçinin koronavirüse yakalandığı öğrenildi. İşçilerin tedirgin olmasına rağmen ‘işsiz kalma’ tehdidiyle şantiyede çalışılmaya zorlandığı belirtiliyor.

Cengiz Holding’e bağlı Gübre Fabrikası’nın Diyarbakır-Mazıdağı demiryolu inşaatında çalışan 40 işçi Covid-19’a yakalandı. halktv.com.tr’ye konuşan Mazıdağı Belediyesinin görevden alınan Eş Başkanı Nalan Özaydın, işçilerle görüştüklerini anlattı. Özaydın, “İşlerinden olmaktan korkuyorlar. Yüzlerce işçi çalıştırılıyor burada ve insanlar ekmekleriyle tehdit ediliyorlar.” dedi.

ŞİRKET YETKİLİLERİ SAYIYI GİZLİYOR

Nalan Özaydın, şirket müdürlerinin 40 işçinin testinin pozitif çıktığı iddiasını reddettiklerini, yalnızca 3 işçide Covid-19 görüldüğünü ifade ettiklerini aktardı. Ancak bölge halkı ve işçilerin aileleri, 40 işçinin koronavirüse yakalandığı iddialarını doğruluyor.

AĞBABA: BU NE SORUMSUZLUK!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ise, “Cengiz Holding’e bağlı Gübre Fabrikası’nın Diyarbakır-Mazıdağı demiryolu inşaatında çalışan 40 işçi Covid-19’a yakalandı! Şantiye ise hala çalışmaya devam ediyor. Bu nasıl bir para hırsıdır? Bu ne beter bir sorumsuzluktur? Sizin rantınız işçilerin canından daha değerli değil!” ifadelerini kullandı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin