Cemal Uşak vefat etti

Türkiye’nin yakından tanıdığı entelektüellerden Cemal Uşak hayatını kaybetti. Hizmet Hareketi’ne yönelik operasyonlarda hedef isimlerden biri olan Uşak, kanser tedavisini Türkiye’de devam ettirmek istemiş ‘Ben kaçmıyorum, sağlığımdan dolayı tutuksuz yargılanmak istiyorum.’ talebine karşılık bulamamıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la İmam Hatip Lisesi’nden sınıf arkadaşı olan Uşak’la Erdoğan’ın dostlukları uzun yıllara dayanıyordu. Çözüm Süreci’nde oluşturulan Akil İnsanlar Heyeti’nin üyesi olan Cemal Uşak, son 3 yılda Hizmet Hareketi’ne yönelik başlatılan operasyonlarda hedef insanlardan biri oldu. Yurtdışında pankreas kanseri tedavisi gören Cemal Uşak, son röportajında tedavisine Türkiye’de devam etmek için çok sevdiği vatanına dönmesinin önüne engel çıkarılmasından oldukça mahsun olduğunu söylemişti. Uşak, ‘Tutuksuz yargılanmak ve Türkiye’de ölmek istiyorum’ arzusunu devletin üst kademesine iletmelerini rica etmiş. Ancak çok azı geri dönmüştü. Bazı dostları Uşak’a ‘Sakın gelme gelirsen tutuklanır, son günlerini zindanda geçirirsin.’ demişti.

BİLAL ERDOĞAN GİZLİ GİZLİ SAĞLIK DURUMUNU SORMUŞ

Uşak, iktidar çevresindeki yakın dostlarından çok azının kendidini aradığını anlatmıştı. Annesi Emine Hanımla birlikte arayan Bilal Erdoğan’ın, geçmiş olsun dileklerini iletip, ‘amca’ dediği Cemal Uşak’ın halini hatırını sormuş. Bilal Erdoğan’ın zaman zaman müşterek dostlarına hastalığını sorup, bilgi aldığını belirten Cemal Uşak, ‘İçlerinde en vefalılarından biri o oldu.’ demişti.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin