Çavuşoğlu’yla fotoğrafı olan ‘Vahşi Arman’ Kazakistan’da gözaltına alındı

‘Vahşi Arman’ lakaplı Kazak suç örgütü lideri Arman Dikiy, Kazakistan’da gözaltına alındı. Dikiy’in ülkedeki protestoculara destek verdiği için gözaltına alındığı belirtiliyor. Gözaltına alınmasıyla gündeme gelen Dikiy’in Türkiye’de Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun yanı sıra suç örgütü liderleriyle bağlantıları da dikkat çekiyor. Rus medyasında yer alan haberlerde ‘suç elebaşı’ olarak nitelenen Dikiy hakkında, “Türkiye’ye odaklanmış ve yerel siyaset kurumuyla bağlı olduğu” ifadeleri kullanılıyor.

Vahşi Arman’ın, sık sık Türkiye’yi ziyaret ettiği, burada bir süre yaşadığı ve Alaattin Çakıcı ile Sedat Peker gibi suç örgütü liderliği yapmış isimler ile görüntüler verdiği ortaya çıkmıştı.
BirGün gazetesi yazarı Bahadır Özgür’ün sosyal medya hesabından paylaştığı bilgilerde Dikiy’e dair dikkat çeken ayrıntılar var.

Kazakistan’dan Türkiye’ye uzanan ‘suç ayağını’ konu alan Özgür, Vahşi Arman’dan ‘Kazakistan organize suç dünyasının ‘yükselen yıldızı’ olduğu’ yönündeki iddialara da değindi.

SAYISIZ CİNAYETİN ZANLISI GULİ’YLE VE BAKAN’LA

Dikiy’in Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile geçmişte fotoğraf paylaştığını belirten gazeteci Özgür, sayısız cinayetin zanlısı olan 19 Ağustos 2020’de Antalya’da öldürülen ‘Lotu Guli’ lakaplı Azerbaycanlı mafya lideri Nadir Salifov ile ilişkisine de dikkat çekti.

Vahşi Arman ile Türkiye’de öldürülen Guli’nin ilişkisini paylaştığı fotoğrafla anlatan Bahadır Özgür, “Süleyman Soylu’nun (İçişleri Bakanı) TRT ekranından, ‘En azılı mafya’ dediği; Peker’in ‘2018’de yakalandı ama Ağar bıraktırdı’ iddiasında bulunduğu, 2020’de Antalya’da öldürülen Guli’nin yakın dostuydu. İstanbul’da bol bol hatıra fotoları var. Bir de Boğaz’da kurşun ata ata yaptıkları yat gezisi” ifadelerini kullandı.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin