Çavuşoğlu, ‘ABD’de Cemaat’e büyük operasyon’ manipülasyonunun kaynağını açıkladı: “New York’taki vatandaşlarımız”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu basın temsilcileri ile buluştuğu toplantıda geçtiğimiz günlerde ABD’de Cemaat’e büyük operasyon’ iddiasıyla yaptığı manipülatif açıklamalarının kaynağını söyledi. Çavuşoğlu, Beyaz Saray ve ABD makamlarının da yalanladığı iddialarının kaynağının, “New Jersey’de bir imamın tutuklandığını New York’ta vatandaşlarımız bize söyledi.” diyerek açıklamaya çalıştı.

Çavuşoğlu ayrıca, “Trump listeyi bizzat Cumhurbaşkanımızdan istedi. 84 kişilik listeyi biz götürdük, Pompeo ve Bolton’a verdik. FBI’ın F… soruşturmasını ciddiye alıyorum.” şeklinde konuştu.

3 YORUMLAR

  1. Adam, Sayın Cumhurbaşkanımıza daha halen inanıyor ve “Trump listeyi bizzat Sayın Cumhurbaşkanımızdan istedi” diyebiliyor. Herhangi bir vatandaşa güvenmesini neden yadırgıyorsunuz !?

  2. Akşam haberlerde operasyon görüntülerini yayınlıyorlardı 🙂 arşivden tatbikat görüntüsü bulmuşlar sanırım, silahla ev basıyorlardı 🙂 cam falan kırıyorlardı.. İzleyenleri ikna için haber metnini okurken bu tarz görüntüler yayınladılar utanmazlar!

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin