Can Ataklı: 5 yıldır konuşamadık, ‘fetö’ diye bir şey yok; 15 Temmuz darbe değil

Can Ataklı

Gazetece Can Ataklı, 15 Temmuz’un bir darbe girişimi olmadığını, AKP rejiminin Hizmet Hareketi mensuplarını kamudan atmak için kurgulandığını söyledi. YouTube kanalında bir video yayınlayan Ataklı, “15 Temmuz olayı çok dehşet bir olaydır. Hala gizemini çözemedik. Ancak şunu rahatlıkla söyleyebilirim; 15 Temmuz darbe marbe değil. Kimse kimseyi kandırmasın. Bu tür şeylerin sonuçlarına bakılır. Olay kime yaradığına bakacaksın: Darbe adı altında bir oyun oynanıyor ve bu işten bir iktidar, bir kişi anormal karlı çıkıyor. Ülkenin tamamını ele geçiriyor. Bütün kadrolarıyla beraber kılcal damarlara kadar girme şansı buluyorlar ve ceberut şekilde de yönetimi sürdürüyorlar. O zaman nasıl oldu kardeşim bu?” dedi.

Can Ataklı’nın konuşmasından bazı bölümler şöyle:

“Erol Olçok’un nasıl öldüğünü bile hala açıklayamıyorlar. Hala Erol Olçok ve oğlunun üzerinden çıkan kurşunların balistik incelemesi yapılmadı. Erol Olçok ve oğlunu vuran kurşunların kim tarafından atıldığı öğrenilemedi. Eşi çırpınıyor, hakaretler yağdırıyor. Ama çözülemiyor. Neden? Çünkü Erol Olçok öyle tesadüfen ölmedi kardeşim. Erol Olçok neden oradaydı sorusunun cevabı çok önemli.

EROL OLÇOK’U KİM VURDU?

Israrla anlatıyorum; Erol Olçok AKP’nin beyni. Bu kadar önemli biri kontrolsüz kalabalıkların içinde ve en önünde yer almaz. Eğer yer alıyorsa o olay kontrollüdür ve hiç bir şey olmayacağını biliyorlardır. O arada bir şey oldu işte. Hiç bir şey olmayacağını biliyordu; vurdular adamı.

Tayyip Erdoğan’ın iki saatlik hava gezisi… Marmaris’te kaç kişiyle görüştüm… Gündüz orada değildi… Orası boşaltıldı… Otluk koyu üzerinden bir motor hareket etti mi, oradan bir helikopterle Bodrum havalimanına gidildi mi? Bir anda İstanbul’da ortaya çıktılar. 160 araçla simit almaya giden Cumhurbaşkanı, o gece havada iki saat uçuyor. Neymiş efendim, ‘kuyruk numarası yapmışlar, THY kodu vermişler de’ falan… F 16 pilotu bunu yer mi?”

CEMAAT’İ KAMUDAN ATMAK İÇİN 15 TEMMUZ PLANLANDI

Cemaat mensuplarını kamudan atmak için fiili durum yarattılar. Darbe… Saray darbesi gibi bir numara yaparız dediler. Hulusi Akar ve Mit Müsteşarı’nın işlevi orada. Saatlerce toplantı yaptılar.

BİRŞEY OLMAYACAĞINI BİLİYORSAN MİLLETİ SOKAĞA ÇAĞIRIRSIN

Boğaz Köprüsü’ne adam göndermişsin yarısı öğrenci. TRT’ye göndermişsin. 7-8 noktaya. Bunları izleyenler sanıyor ki her yer böyle. Beni o gece ilk televizyonlardan aradılar. Darbe dediğin olay öncelikle devletin en tepesindeki 5-6 kişiyi alırsın. Nitekim gece yarısı CNN Türk’e bağlandı, halkı sokağa çağırdı. Ülkeyi yöneten adamın bir parça iz’an sahibi olması lazım. Böyle bir ortamda halkı sokağa çağırmak demek! Birşey olmayacağını biliyorsan çağırırsın ama…

MECLİS’İ KİM BOMBALADI, BELLİ DEĞİL

TBMM’deki bombalama hala muamma. Bombanın nereden geldiği bilinmiyor. Gece Erdoğan İstanbul’a indi… Zuhur etti daha doğrusu. Saat 22.30 darbe dedikleri zımbırtı başlamış. Bütün belediyelerin önlerinde harfiyat ve çöp kamyonları. Bütün belediyelere talimat gitmiş, kamyonları hazır tutun diye. CHP’li belediyelere de talimat gitti. Askeri tesislerin önü kapatıldı. 4 gün sonra OHAL ilanı. 150 bin Cemaat’çi kapının önüne konuluverdi. Şimdi bakın bakalım kime yaradı.

FETÖ DİYE BİRŞEY YOK ARKADAŞLAR!

Fetö diye bir şey yok arkadaşlar. Fetö’yü bunlar uydurdular. (Cemaat) Terör örgütü falan değil, kendimizi de vatandaşı da kandırmayalım. Hala da bununla korkutuyorlar. ‘Aman fetö’ vs. bizi korKutuyorlar. Yok öyle bir şey kardeşim.

5 YILDIR KONUŞAMADIK!

Biz bunları 5 yıldır konuşamadık. Sindirdiler. Muhalefeti sindirdiler. CHP kalktı 15 Temmuz mitingine gitti ya! Böyle bir akılsızlık nasıl yapılır… ‘Efendim sonuna kadar darbedir, kanlı darbe fetö falan… ‘ Olum darbeyi… Neyse… Ben Peker’i bekledim. Ama belki o da bugünün geçmesini bekliyor. Esasında kayıp silahlar konusuyla konuya bir giriş yaptı. Silahlar dağıtıldı dedi. Sonrasında Uğur Dündar, 20 tugay dedi. O bilgiler var. Birileri bu silahları dağıttı. Türkiye’de bir iç çatışma çıkarsa diye… Sedat Peker, yurt dışından 3 tane tweet atsa… Gencecik askeri öğrencilerin boğazı kesildi. Kimdi onlar…”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

7 YORUMLAR

  1. Rejim değişimi beklentilere göre olmayacak sanırım. Bunun kokusu mu alındı, bilmiyorum. Belki de vicdanlar artık isyan ediyordur. Ama içimizdeki iyimserlik katledildiği için 5 yıl sonra gelen bu tip çıkışları ne yazık ki Lazarus Etkisi olarak yorumluyorum.

  2. “AKP rejiminin Hizmet Hareketi mensuplarını kamudan atmak için kurgulandığını söyledi.” yazmışsınız, videoyu dinledim bu cümleyi kullanmadı. Araya neden cümle uydurup ekliyorsunuz? Üstelik bu cümlenin üslubu da Can Ataklıya ait olamaz.

  3. Ya hocam adamin secilmis cumlelerini koymussunuz. Adamin cemaate bi ana avrat kufretmedigi kaldi videosunda. Ardindan da bi video cekti f3t0 teror orgutudur diye baslik atti. Hemde gerisi tutusmus bi sekilde aceleyle.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin