Büyük Savunma Mitingi’ne salgın bahaneli eylem yasağı

Ankara’da her türlü toplantı, gösteri yürüyüşü benzeri faaliyetler 15 gün süreyle kısıtlandı. Ankara Valiliği kentte 15 gün süre ile eylem, gösteri ve yürüyüşlerin yasaklandığını duyurdu.

Çoklu baro teklifine karşı avukatların yarın Ankara’da gerçekleştireceği Büyük Savunma Mitingi öncesi Ankara’da tüm eylem ve etkinlikler salgın bahane edilerek 15 gün süreyle yasaklandı.

Ankara İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan karar, Ankara Valiliğinin sitesinden duyuruldu. Çok sayıda karar yer verilen açıklamada, eylemlerin yasaklanmasına ilişkin karar şu şekilde duyuruldu:

“İlimizde 15 gün süreyle 2911 sayılı Kanun kapsamında insanların toplu olarak bir araya gelmelerine neden olabilecek her türlü toplantı, gösteri yürüyüşü vb. faaliyetlerin düzenlenmesinin kısıtlanmasına…”

Baro Başkanları AKP’nin çoklu baro sistemi teklifine karşı direnen avukatlar “Siyasi iktidara bu bölme ve parçalama projesinden vazgeçmesi, Demokratik kamuoyuna halkın sesinin kısılmasına yol açacak bu projeye karşı çıkarak, barolarına sahip çıkmaları için bir kez daha çağrıda bulunuyoruz” diyerek mitinge tüm meslektaşlarını davet etmişti.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin