Burhan Kuzu: Doğalgaza zammı biz yapmadık, BOTAŞ yaptı!

Burhan Kuzu, doğalgaza yapılan zam sonrası gelen tepkilere karşılık olarak zammı yapanın hükümet olmadığını BOTAŞ olduğunu savundu. Oysa BOTAŞ, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın kuruluşu…

Eski Ak Parti Milletvekili Burhan Kuzu, geçen yıl 1 Ağustos’tan bugüne dek doğalgaza yapılan zamlar için iktidara gelen tepkilere ilginç bir yorum getirdi. Kuzu, zammı yapanın hükümet değil BOTAŞ olduğunu söyledi.

Doğalgaza bir yılda yapılan toplam zam yüzde 53,8 oranına ulaştı. Akaryakıt, elektrik ve son olarak doğalgaz fiyatlarına yapılan peş peşe zamlar vatandaşı cebini iyice sarstı.

Son bir ayda doğalgaza yapılan ikinci zam yüzde 30 artışa neden olurken zamlara gelen tepkiler karşısında Burhan Kuzu, AKP iktidarını savundu.

“DOĞALGAZ ZAMMINI YAPAN HÜKÜMET DEĞİL BOTAŞ”

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na bağlı olan BOTAŞ’ın hükümetle ilgisini olmadığı savunan Kuzu, sosyal medya hesabından, “Türkiye, iç ve dış tehditlerin yanı sıra ekonomik tehditlerle de karşı karşıya. Doğalgaz zammını yapan hükümet değil, Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi yani BOTAŞ’tır. AK Parti olarak,Türkiye’nin en ücra köşesine doğalgaz getirerek, vatandaşımızın hayatını kolaylaştırdık.” ifadelerini kullandı.

MİLLETLE DALGA GEÇİYORSUNUZ

Kuzu’nun bu ifadeleri sosyal medyada tepkiyle karşılandı. Kuzu’nun ifadelerine ‘milletle dalga geçiyorsunuz’ yorumları yapıldı. Kuzu’nun paylaşımına tepki gösteren Sinan Oğhan ise, “Demans gibi ciddi sağlık sorunu yaşıyorsunuz. Lütfen Hekime gözükün.” dedi.

BOTAŞ HANGİ BAKANLIĞA BAĞLI?

BOTAŞ’ın resmi web sitesinde, “BOTAŞ hangi bakanlığa bağlı?” sorusunun cevabı; “BOTAŞ, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının ilgili kuruluşudur.” olarak veriliyor.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin