Brüksel çiçek açtı; Flower Carpet’ta görsel şölen

Grand-Place’deki ünlü Brüksel Çiçek Halı (Brussels Flower Carpet 2018) ziyaretçilere açıldı. Bu yılki tema, zengin bir kültür ve çiçek geleneğine sahip olan Meksika bölgesi Guanajuato’ya ayrıldı.

15 Ağustos’ta başlayan bu görsel şöleni kaçırmayın. Çünkü 19 Ağustos gecesi sona eriyor . Gotik mimarinin mücevheri olan Grand-Place, begonyalarla işlenmiş Flower Carpet ile daha bir güzel. Bu harika manzarayı imkâ bulursanız Belediye Binası’nın balkonundan temaşa edin. Ama balkonda yer bulamadım diye üzülmeyin, zira her açıdan farklı bir güzellik yakalamanız mümkün. Bir tavsiye daha; hava karardıktan sonra giderseniz, görsel şölene ses ve ışık gösterisi de eşlik ediyor.

[Video: Geoffroy Coomans]

24 metre genişliğinde, 75 metre uzunluğundaki Çiçek Halı için 1.800 metrekarelik alanda begonya, dahlias, çim ve ağaç kabuğu kullanıldı. Yüz gönüllü, halıyı sekiz saatte tamamladı. Kısa bir tarihi not daha; Brüksel’in ilk Çiçek Halısı 1971’de kuruldu. 1986’dan bu yana Grand-Place’de iki yılda bir düzenleniyor. Brüksel Çiçek Halı’da, 4 yıl önce de Türk Kilimi teması işlenmişti.

 

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin