Ali Edizer, İslami hükümlere göre Demirtaş ve Gergerlioğlu’nun öldürülmesini istedi

Erkeklere boşanmak yerine ikinci eş almayı önerdiği için gelen tepkiler üzerine GATA Başhekim Yardımcılığı görevinden alınan Dr. Ali Edizer, insan hakları savunucu Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun tutuklanmasına alkış tuttu. İslami hükümlere göre hareket edilmesi durumunda Gergerlioğlu ve Selahattin Demirtaş’ın öldürülmesi gerektiğini iddia eden Edizer’e sosyal medyada tepkiler çığ gibi büyüdü.

Meclis kürsüsünden ifşa ettiği işkenceci polis amiri Abdülkadir Yılmaztürk’un başında bulunduğu intikam timinin tepki çeken tavırları insanların vicdanları yaralarken, Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun gözaltı sırasında giyemediği ayakkabı ve asansörde kalan eşyaları Dr. Ali Edizer’e sevinç çığlıkları attırdı. Twitter hesabından paylaşımda bulunan Ali Edizer, Gegerlioğlu’nun oğlu Salih Gergerlioğlu’na hitaben, ‘‘Bak çocuk. Bu kez doğru söylüyorsun inşallah. Yoksa boş yere mutlu olacağım, lâyık olduğu muameleyi yaptılar diye.’’ ifadelerini kullandı.

Diğer yandan İslami hükümleri göre hareket edilmesi durumunda Ömer Faruk Gergerlioğlu ve HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın öldürülmesi gerektiğini iddia eden Dr. Ali Edizer’e sosyal medyadan tepki yağdı.

İşte o tepkilerden bazıları:

BOŞAMAYIN İKİNCİ EŞ ALIN DEMİŞTİ

Eski adıyla GATA, yeni adıyla Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde başhekim yardımcısı olarak görev yapan ve “Boşanmak yerine ikinci eşi alın” sözlerinin ardından gelen yoğun tepkiler üzerine 5 Ekim 2020’de görevden alınan Dr. Ali Edizer’in olayın soğuması üzerine AKP rejimi tarafından 5 ay sonra Ankara Güdül Devlet Hastanesi’nde göreve başlatıldığı ortaya çıkmıştı.

Edizer, GATA’da başhekim yardımcısı olarak görev yaparken sosyal medya mesajlarında ‘erkeklere “ikinci eşi’ de alın” çağrısı yapmıştı. Ayrıca Edizer,  “Sorsan ‘kadına özgürlük ve uygarlık’ kazandırıldı. Resmiyette tekeşlilik, fiiliyatta zina ve fuhuş serbestliğidir” mesajını da paylaşmıştı.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

1 YORUM

  1. Sarayın soytarısı. Sen takla filan at sahibinin önünde bu tür şeyler seni aşıyor. Fazla çırpınma pislik ağzına gelmiş bir şeyler daha söylersen yutmaya başlayacaksın.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin