BM önünden seslendiler: Sesimize ses verin, 864 tutsak bebeğin sesi olun!

Tutsak Bebekler platformu gönüllüleri, Türkiye’deki 864 bebeğin hapishanelerden çıkarılması için dünya kamuoyuna seslendi.

New York’taki Birleşmiş Milletler binası önünde toplanan aktivistler, ”Cezaevlerindeki 864 bebek ve 17 bin tutsak annenin sesi olun… Sen ses olursan bebekler özgür olur..” çağrısında bulundu.

Eylemde açıklama yapan Tr724 Yazarı ve aktivist Emine Eroğlu,”Masumiyetin sembolü olan bebekler, çocuklar adına sesleniyoruz; Onların anneleri de masum, babaları da masum. Bir darbe tiyatrosuyla binlerce mağdur ve masum insan hapse atıldı. Çocuklar sadece bir sembol. Bebekler, canın gırtlağa geldiği yer, bıçağın kemiği dayandığı yer. Sesimizze ses olun. Size, bütün zamanlara ve mekanlara sesleniyorum; Bu mazlumiyeti, bu mağduriyeti dindirme adına birşeyler yapın.” ifadelerini kullandı.

Tutsak Bebekler platformu gönüllüsü Yasin Atik ise, amaçlarının 864 bebek ve 17 bin kadının sesi olmak için BM önünde biraraya geldiklerini söyledi. ‘Siz de bu sese ses verin’ diyen Atik, bunu yapmazsanız bebekler ve kadınlar hapiste kalmayacak uyarısında bulundu.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin