‘Bir Fikir ve Aksiyon İnsanı Olarak Fethullah Gülen’

Tr724 Yazarı Yüksel Çayıroğlu’nun kaleme aldığı “Bir Fikir ve Aksiyon İnsanı Olarak Fethullah Gülen” isimli kitap yayınlandı.

Süreyya Yayınları tarafından yayınlanan eser, Fethullah Gülen ve Hizmet Hareketi hakkında yazılmış en kapsamlı çalışmalardan biri olma özelliğini taşıyor.

Dr. Çayıroğlu, bu çalışmasında bütün hayatını ilimle, fikirle ve insanlığın problemlerine çözüm aramakla geçiren Fethullah Gülen’in, hayatına, fikir dünyasına, ilmî şahsiyetine, entelektüel yönüne ve Hizmet hareketine sunduğu katkılara ışık tutuyor.

Eserin yazılma maksadı, hakka ve halka hizmet yolunda oldukça bereketli ve bir o kadar da çileli bir ömür geçiren Gülen’in farklı yönleriyle, özellikle ilmî ve fikrî hayatıyla daha yakından ve doğru bir şekilde tanınmasını sağlamak.

Seksen civarında esere imza atan, vaaz, sohbet ve röportajlarıyla sürekli halkı aydınlatmaya çalışan böylesine velûd bir dimağın fikirleri maalesef akademik camiada ve entelektüel kesim arasında hak ettiği yankıyı bulamamış; hatta onunla ilgili bu güne kadar birçok yanlış fikir ve kanaat piyasaya sürülmüş, asılsız iddia ve ithamlar ortaya atılmıştır. Bunların önemli bir sebebi onun layıkıyla tanınmamasıdır. Bu çalışma, böyle bir boşluğun doldurulması adına önemli bir vazife görecek.

“Bir Fikir ve Aksiyon İnsanı Olarak Fethullah Gülen”Avrupa’da www.kitapdunyasi.eu, ABD’de ANT Stores (www.antstores.com) mağazalarından ve dijital olarak e-kitap kanallarından temin edilebilir.

Kitabı, ‘kitapdunyasi.eu’ adresinden sipariş edebilirsiniz.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin