Binlerce kişi kaçırılan KHK’lı Başbakanlık raportörü #HüseyinGalipNerede diye sordu

KHK’lı eski Başbakanlık raportörü ve hukukçu Hüseyin Galip Küçüközyiğit’in kızı Nursena Küçüközyiğit’in #HüseyinGalipNerede etiketiyle başlattığı sosyal medyadaki kampanyaya milletvekili, gazeteci, aydın, sanatçı ve vatandaşlar destek verdi.

KHK’lı eski Başbakanlık Raportörü Hüseyin Galip Küçüközyiğit 29 Aralık 2020’de Ankara’nın göbeğinde kaçırıldı. Küçüközyiğit’in kızı Nursena Küçüközyiğit, aradan geçen 122 gün boyunca babasını arıyor ancak bugüne kadar başvurduğu devlet kurumundan hiçbir sonuç alamadı.

Olay gününe ait kamera kayıtlarına ulaşan ve görüntülerde babasının bazı kişilerce takip edildiği tespit eden Tıp Fakültesi öğrencisi Nursena Küçüközyiğit, emniyet ve savcılık makamları Hüseyin Galip Küçüközyiğit’i bulmak için kılını bile kıpırdatmadı.

Dersleriyle ilgilenmesi gereken bir süreçte babasını bulmak için çırpınan Nursena Küçüközyiğit için sosyal medyada ‘HüseyinGalip Nerede’ etiketiyle yeni bir kampanya başlattı. Kısa sürede binlerce tweetin atıldığı kampanyada kaçırılan Hüseyin Galip Küçüközyiğit’in ortaya çıkarılması talep edildi.

Kampanyaya birçok milletvekili, gazeteci, aydın, sanatçı ve vatandaş destek verdi.

İşte yapılan paylaşımlardan bazıları:

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin