‘Binali Yıldırım, Erdoğan’ın başkan yardımcılığı teklifini kabul etmedi’

“Binali Yıldırım başkan yardımcılığını kabul etmedi”

Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan ve 31 Mart ve tekrarlanan 23 Haziran seçimlerinde kaybeden Binali Yıldırım’a yeni bir makam teklif edildiği ileri sürüldü. Günboyu gazetesi yazarı Balamir Göktuğ, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 23 Haziran seçimlerinde büyük bir oy farkı ile kaybeden Binali Yıldırım’a Cumhurbaşkanlığı yardımcılığını teklif ettiğini ancak Yıldırım’ın bu görevi kabul etmediğini yazdı.

23 Haziran seçimleri sonrasında kabine değişikliği iddialarına net yanıt vermeyen Erdoğan’ın spekülasyonları artırdığını söyleyen Günboyu gazetesi yazarı Balamir Göktuğ, “Erdoğan 11 Temmuz’da yapılacak AKP MKYK toplantısını ve 15 Temmuz törenlerini bekleyecek. Ancak net olan bir şey var, saraydaki çok sınırlı sayıda kişinin dışında kimse Erdoğan’ın ne yapacağını bilmiyor” ifadelerini kullandı.

Göktuğ, Erdoğan’ın Binali Yıldırım’a Cumhurbaşkanlığı yardımcılığı görevini teklif ettiğini söyleyerek, “Binali Yıldırım kabul etmedi. Bu yüzden yeni Bakanlar Kurulu Japonya seyahati sonrasına ertelendi” diye yazdı.

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin