Beratbox’taki o mailin sahibi de Varlık Fonu Yönetimi’nde

HABER | ADEM YAVUZ ARSLAN

Türkiye iki gündür Varlık Fonu Yönetimi A.Ş.’nin Başkanlığı’na Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisini, başkanvekilliğine ise damadı oldu. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ı atamasını konuşuyor.

Gündeme oturan bu skandal atamada Erdoğan ve damadı öne çıktı ancak başka dikkat çeken isimler de var; Yönetim Kurulu Üyesi yapılan Prof. Dr. Erişah Arıcan… Kim bu Prof. Arıcan?

Türkiye Varlık Fonu yönetimine seçilen Arıcan’ın adı RedHack‘in deşifre ettiği meşhur Beratbox maillerinde geçiyordu. Erişah Arıcan’ın Berat Albayrak’a gönderdiği bir mailde çarpıcı bir bilgi paylaşmıştı. Mailde açıkça Berat Albayrak’ın, doktora tezini kendisinin yazmadığı, Erişah Arıcan’ın tezi tamamladığı görülüyordu. Prof Arıcan, ‘Berat bey, tezinizin sonuç kısmı hariç tamamını gönderiyorum. Okula uğrarsanız sonuç kısmını da beraber yazalım.’ diyordu. İşte o profesör dün  Varlık Fonu Yönetim Kurulu Üyesi yapıldı.

 

Türkiye Varlık Fonu’na atanan Genel Müdür Zafer Sönmez, Yönetim Kurulu Üyesi Rifat Hisarcıklıoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Fuat Tosyalı, Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Aydın, Yönetim Kurulu Üyesi Erişah Arıcan’ın dışında göze takılan bir isim daha var. Selim Arda Ermut. Yönetim Kurulu Üyesi Ermut ise Erdoğan’ın oğlu Bilal’in sınıf arkadaşı.

 

Berat’ın kutusu ve suç üstü yakalananlar [Nazif Apak]

RedHack: Aydın Doğan’ın gizli kayıtları Berat Albayrak’ın elinde

Berat Albayrak’ın maillerinde Şike soruşturmasının sırları çıktı

‘Mr. President’ın takip ettiği Tahşiye davası da Berat’ın kutusunda [Mehmet Yıldız]

Bir Ankara muh(a)birinin fısıltıları [BERAT’IN KUTUSU]

Wikileaks belgeleri: IŞİD’in petrol ticaretiyle anılan şirketinin kritik ismi Albayrak

Bakan Albayrak’ın mailinden Fenerbahçe avukatının ses kaydı çıktı

Berat Albayrak’ın mail kutusu: Doğan Medya’dan Saray’a günlük raporlar

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin