Berat Albayrak’ın maillerinde Şike soruşturmasının sırları çıktı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın damadı ve Enerji Bakanı Trabzon’lu Berat Albayrak’ın maillerini hackleyen Redhack, Berat Albayrak’ın mailinden çıktığı iddia edilen 2014’de İsviçre ve İngiltere’de gazetelere verilen şike ilanını yayınladı. Futbolda Şike soruşturmalarının  yürütüldüğü süreçte iki ülkede UEFA ve FİFA’ya görev yapmak üzere verilen ilanlar 5 bin paund (20 bin TL) Sinan Zengin aracılığıyla Yılmaz Bölükbaşı’nın ajansına yatırılmış.
HANİ ŞİKE KUMPASI CEMAATİN İŞİYDİ?

Redhack’in deşifre ettiği notlarda bu ödenen paranın akıbetinin bilinmediğine dikkat çekiyor. Belgeler fanatik Trabzonsporlu Albayrak’ın, şike sürecinde aktif olduğunu gösteriyor. Belgeler aynı zamanda şikeyi cemaat organize etti, tezini çökertiyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı ve Enerji Bakanı Berat Albayrak’ın maillerini hackleyen ve ilginç verilere ulaşan Redhack, 2014 yılında İsviçre ve İngilterede gazetelere verilen şike ilanının belgelerini yayınladı. İlanda, “Türkiye’de mahkemeler Türkiye Futbol Fedarasyonu’nun yolsuzluk yaptığını söylüyor. Türkiye futbol camiası UEFA ve FİFA’dan bunların statüleri konusundaki gerekliliklere ve disiplin düzenlemelerine başvurmasını beklemektedir.” deniyor.
Futbol dünyasının yönetim merkezi olan İsviçre’nin önde gelen yayın organlarından Le Temps gazetesinde UEFA ve FIFA’ya çağrıda bulunulan ilanda; siyah zemin üzerine beyaz puntolarla yazılarak şu ifadeler yer aldı: “Sayın UEFA Yetkilileri, Sayın FIFA Yetkilileri, CAS şöyle demektedir: “UEFA, Fenerbahçe’yi şikeden dolayı iki sezon için UEFA kulüp turnuvalarına katılmaktan men etmiştir.”.
Hürriyet’in zamanında İsviçreli gazete yetkilileriyle yaptığı görüşmede “İlanın kimin tarafından verildiğini biliyoruz fakat size isim veremeyiz” karşılığı alması basında büyük yankı uyandırmıştı.
İşte o ilanlar:
 Redhack’in yayınladığı belgelere göre ilanı veren isim Trabzon’lu bakan Berat Albayrak.  Redhack ilan için aracı olarak kullanılan kişiyle ilgili bir de not düştü:
redhack -fenerbahçe şike dosyası.jpeg

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin