Özgeçmişe ‘güncelleme’ geldi; artık oğlu var!

Türkiye’nin en önemli gündem maddelerinden biri AKP Tuzla İlçe teşkilatında görevli Yazgül Önen’in oğlu! Önen, protestolara tepki gösterdiği bir paylaşımında, “Benim oğlum da Boğaziçi’nde okuyor.” ifadelerini kullandı ancak partisinin internet sitesinde yer alan özgeçmişinde 5 kızı olduğu belirtiliyor. Oğlu yok! Söz konusu özgeçmiş ortaya çıkıp bir çok internet sitesi tarafından haberleştirildi. Bunun üzerine ‘özgeçmiş’ güncellendi ve Yazgül Önen’in bir ‘oğlu’ oldu….

Aslında herşey gazeteci Mehmet Çek’in paylaştığı şu tweet’le başladı: “Aynen tahmin ettiğimiz gibi; Boğaziçi Üni. öğrencilerinden gelen mesaj: “..hocalar zoom üzerinden bizi dolduruyor, saatlerce iknaya çalışıyor, bir çok kolaylık sunuyorlar eyleme katılabilmemiz için..”

Söz konusu tweet’in altına yorum yapanlardan biri de AKP Tuzla İlçe Teşkilatı Sekreterya’sında görevli Yazgül Önen’di. Paylaştığı yorum başına bela oldu. Zira Önen, “Benim oğlum da Boğaziçi öğrencisi. Hocası zoom üzerinden toplantı çağrısı yaptı, endişeli olduğunuzu biliyoruz şeklinde çağrı yapıldı. Biz çocuklarımızı eğitim alsın diye üniversite ye gönderiyoruz militan olsun diye değil..” ifadelerini kullanmıştı. Ne olduysa bundan sonra oldu!

Twitter ahalisi ‘oğlu’ Boğaziçili olan kadının peşine düştü. Partinin internet sitesindeki özgeçmişi bulundu. Ancak bir sorun vardı; Önen’in özgeçmişinde ‘Evli ve 5 kız çocuğu annesi’ yazıyordu. Yani oğlu yoktu! Söz konusu ‘Özgeçmiş’ internete düşünce Yazgül Önen, “Çabanızı çok takdir ettim. Kötü haber benim 6 çocuğum var. Yaşımın küçük olması nedeniyle yasal olarak üzerimde kayıtlı değil. Mahkemede bunu ıspatlayabilirim…” dedi.

ÖZGEÇMİŞ GÜNCELLENDİ!

Haberlerin yayılması ve sosyal medyada gündem olması üzerine partinin internet sitesindeki özgeçmişe apar topar güncelleme geldi. Ve Önen, ‘1 erkek 5 kız çocuk’ annesi oldu. Twitter ahalisi durmadı ve Önen’in doğum tarihini buldu. 1980. Dolayısıyla oğlunun 20 yaşlarında olması muhtemeldi. Ancak Önen, 25 yaşında bir oğlu olduğunu söylüyordu. Eğer bu iddia doğru ise Yazgül Önen, 14 yaşında evlenmiş ve 15 yaşında oğlu doğmuş olmalıydı. Ayrıca ‘yaşı küçük’ olduğu için neden bir çocuk başkasının üzerine kayıt edilsindi? Türkiye’de küçük yaşta doğum yapan onlarca kadın vardı ve hepsinin çocuğu kendi üzerine kayıt ediliyordu.

BENİM OĞLUM VAR, İDDİAMIN ARKASINDAYIM!

Bunun üzerine Yazgül hanım bir paylaşım daha yaptı: “Siz neyin peşindesin güneş balçıkla sıvanmaz gerçek ortada. Tekrar ediyorum benim oğlum var 25 yaşında Boğaziçi üniversitesinde Yüksek lisans yapıyor. Ben iddamı arkasındayım tekrar ediyorum varsa bir sorununuz Hukuki yolara başvurun. Daha bir şey yazmiyacam”
Gerçek bir Boğaziçi öğrencisi ise şu karşılığı verdi: “Hanfendi, oğlunuzun babasıyla hala evli olduğunuzu varsayıp soyadınızla aratanlar olmuş, sonuç yok. OĞLUN YOK Kİ BİZİ ÇILDIRTMAK MI İSTİYORSUN SEN, SENİN OĞLUN YOK.”

SOYBAĞINI DEĞİŞTİRMEK SUÇ!

Ayrıca eğer Yazgül Önen, çocuğun soybağını değiştirdi ise suç işlemiş oluyor. Soy bağını değiştirme suçu, TCK 231. maddesinde Aile Düzenine Karşı Suçlar başlığı altında açıklanıyor. Buna göre; bir çocuğun soy bağını değiştiren ya da gizleyen kişi hakkında bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

OĞLU VAR MI YOK MU?

Şimdi herkes bu sorunun cevabını bekliyor; AKP’li Yazgül Önen’in oğlu var mı yok mu? Önen’in bunu ispatlaması çok kolay; Boğaziçi’nde okuduğunu iddia ettiği oğlunun öğrenci kimliğini paylaşabilir. Veya oğlunu yanına alarak kısa bir video yayınlar ve söz konusu görüntüde oğlunun Boğaziçi’nde okuduğunu ispat eder. Ancak Önen bunu yapmak yerine, oğlu olmadığını savunanları mahkemeye vermekle tehdit ediyor.

6 YORUMLAR

 1. 1 erkek, 5 kız annesi yazıyor. Okumanız yok mu?
  Bu kadar igrençleşmeyin.
  Doğru dürüst olun.
  Düşmanlıkta ileri gitmeyin.
  Hakkaniyetli olun.

 2. Selam
  Özgeçmişi dikkatli okudunuz mu ?
  Pes doğrusu.
  1 Erkek 5 kız annesi diye yazıyor.
  Bir işi doğru dürüst yapın☺️☺️☺️

 3. Bir ihtimal daha var.
  Altıncı çocuk erkek doğmuştur ama herhalde Boğaziçi Anaokuluna gidiyordur. İstermisiniz biz oğlumuzu evlat edindik desinler. Artık herşey mümkün bu alemde. Karşımızdaki insanlar siyasetçi, normal insan gibi algılamayın lütfen.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin