‘Beni virüs değil sizin düzeniniz öldürür’ diyen TIR şoförüne yine iş yok!

“Beni virüs değil düzeniniz öldürür” dediği için gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan TIR şoförü Malik Yılmaz o günden sonra halen işsiz.

“Beni virüs değil düzeniniz öldürür” dediği için gözaltına alınan ve sonrasında işsiz kalan TIR şoförü Malik Yılmaz, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla Hatay Büyükşehir Belediyesi’nde işe alınmıştı. Güvenlik soruşturmasından geçemeyen Malik Yılmaz, yeniden iş arıyor.

İskenderun’da yaşayan TIR şoförü Malik Yılmaz, nisan ayında sokağa çıkma yasakları olduğu dönemde hükümetin “Evde kal”çağrısına, “Beni virüs değil sizin düzeniniz öldürür” diye tepki gösterince önce gözaltına alınmış, ardından işten çıkartılmıştı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla Hatay Büyükşehir Belediyesi’nde işe alınan Malik Yılmaz, 3 aydır belediyeye girmek için yapılan güvenlik soruşturmasını bekliyordu.

Duvar’dan Burcu Özkaya Günaydın’ın haberine göre Malik Yılmaz, güvenlik soruşturmasının sonuçlanmadan iade edildiğini bu nedenle belediyede işe başlayamadığını söyledi.

”EVRAKLARIMI VERDİM AMA İŞE BAŞLAYAMADIM”

Sosyal medya hesabından hala işsiz olduğunu ve iş aradığını duyuran Yılmaz’a ulaştık. 5 aydır işsiz olduğunu 3 aydır da güvenlik soruşturmasının sonuçlanmasını beklediğini belirten Malik Yılmaz şöyle konuştu: “Belediyeye alındım, evraklarımı verdim ama hiç işe başlayamadım. 3 aydır güvenlik soruşturmasının sonuçlanmasını bekliyorum. Benim daha önce bir kavgadan dolayı davam vardı. Denetimli serbestlikle bırakılmıştım. 5 yıl içinde hakkımda başka dava açılmaması gerekiyordu. Ama videodan dolayı gözaltına alınınca kapanan dosya da açıldı. Güvenlik soruşturmasından geçemediğim için belediyede çalışmaya başlayamadım.”

”ÇALIŞAYIM DİYORUM, ‘MALİK YAPAMAYIZ’ DİYORLAR”

Malik Yılmaz, güvenlik soruşturması sürecinde mağdur olmaması için CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur’un şahsi işyerinde sigortalı çalışan olarak gösterildiğini belirterek şöyle devam etti: “Vekilimiz mağdur olmamam için elinden geleni yaptı sağ olsun. Ama nereye kadar gider ki böyle. Acil işe ihtiyacım var. İskenderun’da kimse bana iş vermiyor. İş olmadığından değil. Şu an TIR sayısı şoför sayısından daha fazla. Çalışayım diyorum, ‘Malik yapamayız’ diyorlar.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin