Belçika’da silahlı saldırgan 2 polisi öldürdü

Belçika’nın Liege kentinde polise ateş açan silahlı bir saldırgan öldürüldü . Saldırgan çıkan çatışmada iki polisi vurarak öldürdü.

Belçika radyosu RTBF, ülkenin doğusunda bulunan Liege kentinin merkezinde yaşanan olayda, saldırganın bir kadını rehin aldığını daha sonra da polisle çatışmaya girdiğini aktarıyor.

Fransız haber ajansı AFP’ye konuşan Liege Savcılığı sözcüsü, çıkan çatışmada iki polisin de yaralandığını söyledi.

Sosyal medyada paylaşılan videolar ve fotoğraflarda Liege’in merkezindeki dAvroy bulvarında kalabalığın güvenli yerlere kaçmaya çalıştığı görülüyor, silah ve siren sesleri duyuluyor.

Belçika’nın Fransızca konuşulan Valon bölgesinde bulunan Liege, Brüksel ve Antwerp’ten sonra ülkenin üçüncü büyük şehri. Almanya sınırına yakın bir sanayi merkezi Liege şehrinin nüfusu 1 milyonun üzerinde.

2011’de yine Liege’de düzenlenen bir silahlı saldırıda 4 kişi hayatını kaybetmiş ve 100’den fazla kişi yaralanmıştı. O saldırıyı düzenleyen kişi daha sonra intihar etmişti.

Belçika genelinde 32 kişinin öldüğü ve IŞİD’in üstlendiği 2016’daki Brüksel saldırılarından bu yana güvenlik önlemleri artırılmış durumda.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin