Ahmet Maranki Belgrad Ormanları’na ne gömdüğünü açıkladı!

24 Haziran seçimleri için tehditte bulunan ve ‘Belgrad Ormanı’na gömdüklerimizi çıkarırız’ diyen Ahmet Maranki, gelen tepkiler sonrası geri adım attı. Hakkında soruşturma başlatılan Maranki, ‘Nefsimizi kör etmek için savunma sporu olan judo ile meşgul olmaya başladım. Hafta sonları da arkadaşlarla Belgrad Ormanlarına giderek oralarda talimlerimizi yaptık o günkü stresimizi gerginliğimizi ve öfkemizi ormanların ağaçların altındaki topraklara gömdük’ dedi.

Akit TV’de katıldığı bir programda 24 Haziran seçimleriyle ilgili “Şayet olursa gidecek hiç bir yerimiz yok. Benim umudum onun için Kaf Dağı’nın arkasında 25 Haziran’da… Olmadı zaten o zaman artık Belgrad Ormanı’nda ağacın dibinde talim şeyimizi oraya gömdük. Çıkaracağız sokağa artık” diyen Ahmet Maranki, gelen tepkiler ve soruşturmanın ardından çark etti.

Akit’de konuyla ilgili bir yazı kaleme alan Maranki, “1980 yılı öncesinde pek çok olaylara şahit olmuş, kardeşin kardeşi vurduğu her gün 510 kişinin öldürüldüğü gergin bir ortamda üniversite hayatımızı sürdürürken bunlardan uzak kalıp ilimle meşgul olmak ve haksızlık karşısında suskunluğun verdiği stresi ve öfkemizi atmak ve nefsimizi kör etmek için savunma sporu olan judo ile meşgul olmaya başladım. Hafta sonları da arkadaşlarla Belgrad Ormanlarına giderek oralarda talimlerimizi yaptık o günkü stresimizi gerginliğimizi ve öfkemizi ormanların ağaçların altındaki topraklara gömdük… Ve çok şükür kazasız, belasız öğrenim hayatımız bitse de 12 Eylül 1980 ihtilali ile ülkemizde binlerce masum insan maddi ve manevi pek büyük zararlar gördüler!” ifadelerini kullandı.

 

7 YORUMLAR

  1. Kardeşim, bu ülkenin hiç mi savcısı kalmadı? Bu ülkede hiç mi adalet kalmadı? En azından lisans seviyesinde tıp bilgisi olmayan adamların yıllarca şifa dağıtıyor görüntüsü vermesi, üstüne üstlük televizyon televizyon dolaştırılması nasıl bir mantık. Hiçbir üniversiteden Doçentlik unvanı bile alamayan birinin, bir şirketten aldığı Profesörlük unvanını insanlara sanki tıp profesörü olarak yutturmasına dünyanın neresinde izin verilir..?

  2. “Bizden olsun da ne olursa olsun; iyidir” mantığının arkasındaki insanlar, yıllarca konuşmalarının arasına ayet hadis sıkıştıran sahtekarların dediklerini hiç araştırmadan inandı. Maranki örneği bunun en güzellerinden biridir. Bulunduğu yerlerde insanları birbirine düşüren bu sahtekarın kimliği, ssdece katıldığı bir televizyon programında içindekini kusması ile mi anlaşılacaktı!?

  3. Gömdüğün kin, nefret ve stres olsaydı, Akit sunucusu itiraz ettiğinde öyle söylerdin de bu iş bu kadar büyümez, başka şarlatanlıkların da ortaya dökülmezdi. Şimdi kıvır kıvırabildiğin kadar. Sanki kimse “gömdüklerimizi çıkarırız çünkü karşıdakiler silahlarla geliyor” dediğini duymadı!

  4. Koskoca Devlet Başkanları, parti liderleri televizyona çıkıp tartışabiliyorlar. Bu adamı televizyona çıkarıp değerli (!) tıp bilgisinden, süper (!) tedavi metotlarından yararlanmayı düşünen televizyonlar neden gerçek bir tıp profesörü ile birlikte çıkartmayı düşünmüyorlar ki!

  5. “İyi reklam, kötü malı çabuk yıpratır” diye bir söz var. Bu adam iyi bir malmış. Kaç yıldır, hakkında açılmış onca dava olmasına rağmen televizyonlarda boy göstermeye devam edebiliyor. Kitapları en iyi kitapevlerinde satılıyor. Kim sahip çıkıyorsa artık…

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin