Bekçi şiddetinin adresi bu kez Burdur! Genç kadını darp etti

Burdur’da genç bir kadın kendisine şiddet uygulayan bekçi hakkında şikâyette bulundu. Genç kadını darp eden bekçi görevden uzaklaştırılırken hakkında soruşturma açıldı.

Burdur’un Bucak ilçesinde dün akşam N.A. adlı genç kadın, bekçi olan komşusu A.U. ile görüşmeye gittiğini ve darp edildiğini söyledi. Önce Bucak Devlet Hastanesi’ne giden N.A. ardından polise başvurarak, A.U. hakkında şikâyette bulundu.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Olayın ardından hukuki süreç başlatılırken, Bucak Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamayla genç kadını darp eden bekçi A.U.’nun görevden uzaklaştırıldığı, hakkında idari ve adli soruşturma başladığı duyuruldu.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, “Bucak İlçe Emniyet Müdürlüğünde çarşı ve mahalle bekçisi olarak görev yapan A.U.’nun bir vatandaşımıza hakaret ve darp eyleminde bulunduğu iddiasıyla ilgili olarak A.U. hakkında idari ve adli soruşturma başlatılmış, ayrıca görevden uzaklaştırılmış ve konuyla ilgili idari tedbirler alınmıştır.” denildi.

AKP’nin kolluk kuvvetlerine yardımcı olmak üzere bekçilere silah kullanma dahil geniş yetkiler veren Çarşı ve Mahalle Bekçileri Yasa Teklifi, muhalefet şerhine rağmen AKP ile MHP’nin oylarıyla TBMM İçişleri Komisyonu’nda kabul edilmişti. Bekçilere verilen yetkiler tartışmalara neden olurken, son günlerde bekçiler çok sayıda şiddet olayına karıştı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin