Baykal’dan Kılıçdaroğlu’na ‘aday değilsen bırak’ çağrısı: Abdullah Gül olabilir!

CHP Antalya Milletvekili ve eski genel başkanı Deniz Baykal, referandum sonrası CHP’nin yol haritasını çizdi. Canlı yayında Kılıçdaroğlu’na ilişkin açıklamalar yapan Baykal, “Yüzde 49’u tutmanın yolu, adayı netleştirmek. Eğer Kılıçdaroğlu aday değilim derse kurultayı toplamalı ve aday olacak kişi genel başkan olmalı. Abdullah Gül yüzde 49’un adayı olabilir” dedi.

CNN Türk’teTarafsız Bölge programına katılan Baykal, CHP tüm üyeleriyle bir Kurultay yapsın Cumhurbaşkanı adayını seçsin, seçilen CHP genel başkanlığına getirilsin çağrısı yaptı. Abdullah Gül ile gizli bir görüşme yaptığı iddiaları gündeme gelen Baykal, Gül’ün yüzde 49’un adayı olabileceğini ileri sürerken, Kılıçdaroğlu’na ilişkin de çarpıcı açıklamalar yaptı.

İşte Baykal’ın konuşmasının ilgili bölümü

“Kemal Kılıçdaroğlu ben Cumhurbaşkanı adayıyım derse  biz de ‘tamam’ deriz, arkasında oluruz, adayımız o olur. ‘Hayır, olma’ demeyi uygun görmeyiz. Doğal olarak Cumhurbaşkanı adayı olma hakkı var. Kendisi uygun gördüğünde böyle bir karar alacaktır. Yüzde 49’u tutmanın yolu, adayı netleştirmek. Eğer Kılıçdaroğlu aday değilim derse kurultayı toplamalı ve aday olacak kişi genel başkan olmalı. Abdullah Gül yüzde 49’un adayı olabilir. Gül aday olursa değerlendirilmesi lazım. Gül aday olursa değerlendirilmesi lazım.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin