Başsavcı Hadi Salihoğlu ’emekli olma ihtiyacını hissettim’ diyerek görevi bıraktı

17-25 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonları’ndan sonra İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na getirilen Hadi Salihoğlu yazılı açıklama ile emekliliğini istediğini duyurdu. Salihoğlu en son İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi Başsavcısı olarak görev yapıyordu. Salihoğlu’nun koruması Özdemir Uygun, Adnan Oktar operasyonunda gözaltına alınmış ve daha sonra dün tutuklanmıştı. Kararın bundan sonra gelmesi dikkat çekti.

Bugün bir yazılı açıklama yapan Hadi Salihoğlu, Adalet Bakanlığı’na bugün yolladığı dilekçe ile emekliliğini istediğini belirtti. Açıklamasında, 1979 yılında mesleğe başladığını, Erzincan, Çankırı ve Kahramanmaraş’ta görev yaptıktan sonra 1991 yılında İstanbul’a geldiğini belirten Salihoğlu, “Bugün ailemin onayı ile görevi bırakmak ve emekli olmak ihtiyacını hissettim” diye konuştu.

Salihoğlu, bugün de ailesinin onayı ile görevi bırakma ve emekli olma ihtiyacı hissettiğini belirterek, açıklamasında şunları kaydetti: “Görevim süresince kimseye kin ve garezle ve düşmanlıkla hareket etmedim. Makamın kapısına gelen herkesi ama herkesi ‘Hoş geldin.’ diyerek karşıladım, kendilerini dinledim, adalet ve hukuk içinde yardımcı oldum. Birdenbire emekli olmak insanların aklına soru işareti getirse de gönül rahatlığı içinde arkama baktığımda aydınlık yüzler gördüm ve bu şekilde emekliliğe karar verdim. Kendisi ile birlikte görev yapmaktan onur duyduğum Cumhurbaşkanım Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi’ye, değerli Bakanım Abdulhamit Gül’e, Hakimler ve Savcılar Kurulu’nun çok değerli başkan ve üyelerine saygı ve sevgilerimi sunarak görevimden huzurlu bir şekilde ayrılıyor, herkese ayrı ayrı başarı ve hürmetlerimi sunuyorum.

1 YORUM

  1. Tayyibin oglunun trafikde oldurdugu kadının yuzde yuz suclu oldugunu iddia ederekmi. Insanlardan kacsan bile hesabını allaha vereceksin. Her hafta sonu aksaray kumarhaneleri ve batakhanelerinde neler yaptigini bilmeyen yok. Eline gecirdigi yetkiyi kotuye kullanmak isteyen siyasetcinin ilk yaptigi hamle hukuka adamlarını yerlestirmek. Senin kim oldugunu biliyoruz biz.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin