Başakşehir sahayı terk etti: ‘Hakemden ırkçı söylem’

Başakşehir ile Fransa temsilcisi Paris Saint Germain arasında oynanan Şampiyonlar Ligi maçında iki takım oyuncuları da “ırkçı ifadeler kullanıldığı gerekçesiyle” sahayı terk etti.

Maçın 4. hakemi Constantin Sebastian Coltescu’nun Başakşehir kulübesine ırkçı bir söylem yaptığı gerekçesiyle Şampiyonlar Ligi’nde oynan PSG-Başakşehir maçı durdu.

Maçın hakemi Ovidiu Hategan, Başakşehir’in teknik ekibinde yer alan Pierre Webo’ya 16. dakikada kırmızı kart gösterdi. Pierre Webo, sahadan ayrılırken kendisine yönelik ırkçı ifadeler kullanıldığını söyledi. Ardından soyunma odasına gitti.

Bu diyalogun ardından Başakşehir Teknik Direktörü Okan Buruk ve oyuncu Demba Ba, dördüncü hakemin Webo’ya yönelik ırkçı sözler sarf ettiğini söyledi. Saha kenarında UEFA gözlemcilerinin de bulunduğu bir alanda süren tartışmaların ardından iki takım oyuncuları ve teknik ekipler sahayı terk ederek soyunma odalarına gitti. Hakemin maçla ilgili karar vermesi bekleniyor.

Medipol Başakşehir’in Twitter hesabından yapılan açıklamada “Yardımcı antrenörümüz Pierre Webo’ya ırkçılık yapıldı ancak Webo oyundan atıldı. Oyun bir süredir durmuş vaziyette” denildi.

Başakşehir’in resmi sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “Irkçılığa hayır” ifadeleri yer aldı

Maça 10 dakika ara verilmesinin ve saha kenarında görüşmelerin olmasının ardından futbolcular soyunma odasının yolunu tuttu. Başakşehir, “Tüm futbolcular soyunma odasına yöneldi. Oyuna 10 dakika ara veriliyor” açıklamasını yaptı.

Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, “4. hakem çekilirse maça devam etme kararımız var. Eğer 4. hakem maça çıkarsa biz sahada olmayacağız” dedi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin