Baransu: Ahmet Altan, Yasemin Çongar ve ben olmasaydım askeri vesayeti nah bitirirdiniz!

Taraf Gazetesi eski Yayın Yönetmeni Ahmet Altan ve eski Yayın Yönetmeni Yardımcısı Yasemin Çongar, Yıldıray Oğur ve Mehmet Baransu, Balyoz darbe planı haberlerinden dolayı için 52 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle yargılandıkları davada hâkim karşısına çıktı.

Hakkında 75 yıl hapis istenen Mehmet Baransu, 15 Temmuz’daki darbe girişimi ile Balyoz Planı’nın aynı olduğunu savundu. Baransu, ”Askeri vesayeti bitirdik diyorlar. Ahmet Altan, Yasemin Çongar ve ben olmasaydım nah bitirirdiniz.” dedi.

Baransu savunmasında şunları anlattı: “Gölcük Donanma Komutanlığındaki belgeleri kim dışarıya sızdırdıysa gidip ona sorun bu belgeleri. Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesinin bu konuyla ilgili verdiği karar var. Bakın 15 Temmuz’daki hain darbe girişimine. 15 Temmuz’da AKOM’a, Türk Telekom’a, TRT’ye, İstanbul Büyükşehir Belediyesine, CNN Türk’e gidildi mi Bir de ‘Balyoz Darbe Planı’na bakın. Aynısı. Orada hepsi yazılıyor. Çetin Doğan’ın ses kayıtlarında bütün bunlar var. ‘Balyoz’ gerçek bir darbe planıdır. O haber bugün elime geçse yine yazarım. 15 Temmuz’da yaşananlara ve sıkıyönetimin nasıl ilan edildiğine bakın. Balyoz’la arasında en ufak farklılık varsa gelin yüzüme tükürün. Gölcük Donanma Komutanlığındaki belgeleri kimin sızdırdığını soruyorlar. Gidin, komutanlığa sorun. Ses kayıtlarından haberi olduğu yönünde demeçler verenlere sorun.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin