Bakan Koca’nın ‘lebabep’ kongre paylaşımına tepki yağdı

Koronavirüs salgını başladığı günden itibaren her gün vatandaşlara sosyal mesafe, maske ve hijyen uyarı yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın koronavirüs tedbirlerinin hiçe sayıldığı AKP 7. Olağan Kongresi’nden görüntüler paylaşmasına tepki yağdı.

Ankara Kapalı Spor Salonu’nda binlerce kişinin sosyal mesafe kuralını hiçe sayarak bir araya gelmesiyle yapılan kongre sonrası AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeniden AKP Genel Başkanı seçilmesi nedeniyle bir kutlama mesajı yayınlayan Bakan Koca vatandaşları çıldırttı.

Binlerce insanın hayatını kaybettiği, on binlerce insanın işsiz kaldığı, işyerleri kapandığı için evine ekmek götüremeyen yüzlerce müzisyenin intihar ettiği pandemi sürecinde koronavirüs tedbirleri nedeniyle otobüsten indirildiği için aç kalmamak için işe yürüyerek gitmek zorunda kalan 65 yaşındaki yaşlı kadınları, aylarca işyerinin kapısına kilit vuran esnafa ‘tedbir’ uyarısı yapan Bakan Koca’nın, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Karanlıkları aydınlığa kavuşturacak olan sevgi, merhamet ve ilimdir. Bu ruhla kurulan Ak Parti 2023’te, 2053’te ve 2071’de de aynı vizyonla yoluna devam edecek. Kongremizde yeniden başkanlığa seçilen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı yürekten tebrik ediyorum.” ifadelerini kullanması üzerine vatandaşlar sosyal medyadan tepki yağdırdı.

Sosyal medyada vatandaşlar Bakan Koca’nın yaptığı paylaşıma binlerce yorum yaparak tepkilerini dile getirdi.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin