Bahçeli’nin ‘MİT TIR’ları AKP’nin elinde patlamıştır’ sözleri yeniden gündem oldu

Sedat Peker’in Suriye’ye gönderilen silahlarla ilgili iddialarının ardından MHP lideri Devlet Bahçeli’nin 2015 yılında MİT TIR’ları üzerinden Erdoğan’ı suçladığı sözleri yeniden gündem oldu.

Suriye’deki Bayırbucak Türkmenlerine, TIR’larla gönderdiği askeri teçhizat ve silahlarla ilgili konuşan Sedat Peker, bu işlemin TSK’den “irticai faaliyetler” nedeniyle atılan askerlerin öncülüğüne kurulan SADAT (Uluslararası Savunma Danışmanlık İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.) tarafından organize edildiğini söyledi. Peker, “Benim üzerimden gidiyor ama ben yollamadım. SADAT’çılar yolladı” dedi.

BAHÇELİ’NİN SÖZLERİ TEKRAR GÜNDEM OLDU

MİT TIR’ları ile ilgili olarak MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 30 Mayıs 2015’te Bayburt’ta yaptığı konuşmada şunları söylemişti:

”19 Ocak 2014 tarihinde alınan bir ihbar üzerine Adana’da MİT Tır’ları Cumhuriyet Savcılığı tarafından durdurulmuştu. Erdoğan aylarca buna ‘ihanet’ dedi. Aylarca savcının ve askerin meşru ve hukuki tutumunu düşmanlık olarak gösterdi. Davutoğlu da Erdoğan’dan aldığı talimat ve buyruklar doğrultusunda aynı tavır içinde oldu. AKP hükümetinin tüm mensupları ağız birliği ederek TIR’larda ilaç olduğunu söylediler. Milli güvenliği ve devlet sırrını bahane gösterdiler.

“İŞİNİ YAPAN JANDARMA HAPSE ATILDI”

Türkmenlere yardım götürüldüğü yalanını söylediler. TIR’larda silah olduğu iddialarını sürekli reddettiler. Savcı ve askerler hakkında soruşturmalar açıldı. Hatta yalnızca görevlerini yapan Jandarma personeli cezaevine atıldı. Savcıya hayatı zindan edildi. Şimdi tüm gerçekler fotoğraflı bir şekilde ortaya çıkmıştır. MİT TIR’larının içinde bir şehri tümden havaya uçuracak silah ve mühimmat olduğu açıklığa kavuşmuştur.

-AKP’li bir genel başkan yardımcısının bu silahların Özgür Suriye ordusuna gönderildiğini itiraf etmesine rağmen, üzerinde kimseler durmamıştır. Erdoğan Türkiye’yi böyle bir açmaz ve çukura nasıl sürüklemiştir? Hükümet, komşu coğrafyalardaki kanlı boğuşmaya hangi yasal ve ahlaki mazeretlere dayanarak silah sevkiyatı yapmıştır?

2002’den önce piyade tüfeği yapamadığımız kuyruklu yalanını devamlı dillendiren Davutoğlu kimlerin silahını, hangi mihraklar adına ve hangi terörist gruplara gönderilmesine suç ortaklığı yapmıştır? Komşu coğrafyalardaki iç savaşa taraf olan, teröristleri, isyancıları ahlaksızca silahlandıran Erdoğan ve Davutoğlu vatana, millete ve devlete ihanet etmiş olmayacak mıdır? Erdoğan 1,5 yıldır Türk milletini kandırmıştır.

Davutoğlu 1,5 yıldır gerçekleri çarpıtmış, teröristleri silahlandırmıştır. AKP’li bakanlar 1,5 yıldır Bayburt’a yalan söylemiş ve çevremizde işlenen cinayetleri azmettirmişlerdir. Demokratik ve medeni bir ülkede, MİT Tırlarıyla ilgili yaşanan benzeri bir felaket tablosundan sonra hiçbir hükümet ayakta kalamayacaktır.

”ERDOĞAN HANGİ YETKİYLE SİLAH SEVKİYATI YAPMIŞTIR”

Bu utanç verici durum Türkiye’yi uluslararası toplumda suçlu ve mahcup durumuna düşürecektir. Bayburt’tan soruyorum; Erdoğan hangi yetkiyle eli kanlı gruplara silah sevkiyatı yapmış, ne gibi çıkarlar elde etmiştir? Barzani’ye, PKK’ya, PYD’ye ağır silahlar verilmiş midir? Davutoğlu’nun yaptık dediği piyade silahları kimlerin elindedir, hangi hasımları öldürmektedir?

AKP, siyasi namusu varsa bu soruları aydınlatmalıdır. Hiç kimse Türk milletini aldatamayacak, aldatmaya da hakkı olmayacaktır.

”MİT TIRLARI AKP’NİN ELİNDE PATLAMIŞTIR”

MİT Tır’larından Erdoğan’ın, Davutoğlu’nun şiddet, dehşet ve vahşet planları çıkmıştır. Bayburtlu bunun hesabını sormalıdır. Bayburtlu, teröristlere silah temin eden, İsrail ve küresel cinayet mekanizmasının yararına olacak gizli kapaklı projelerin kapanına kısılan AKP’ye yaptıklarının bedelini ödetmelidir. Buna var mısınız? AKP’ye dersini verecek misiniz?

-Bu yalancı, iki yüzlü ve güvenilmez kaos ve kriz partisini sandıkta yıkacak mısınız? Türkiye böyle bir iktidar görmemiştir. Türk milleti hiç bu tür bir karaborsa siyasetine rastlamamıştır. Yalan bunlardadır. İnkâr bunlardadır.

-Riyakarlık bunlardadır. Talan bunlardadır. Yağma bunlardadır. Allah’la aldatma bunların mesleğidir. Gıybet ve iftira bunların geçim kapısıdır.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin