Bahçeli’nin hedef gösterdiği TTB’nin sözleşmesi feshedildi!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin hedef gösterdiği ve kapatılmasını istediği Türk Tabipleri Birliği’nin (TTB) bu hafta sonu yapacağı kongrenin yeri sözleşmesi feshedildiği için değişti.

TTB tarafından delegelere gönderilen e-posta ile 26 Eylül’de 72. Büyük Kongre’nin yapılacağı yer olan CerMODERN’in sözleşmeyi tek taraflı feshettiği duyuruldu.

MÜLKİYETİ KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI’NA AİT

CernModern’in mülkiyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı’na ait. Öte yandan kongrenin yeri Bilkent Otel ve Konferans Merkezi’ndeki açık alan olarak değiştirildi.

NE OLMUŞTU?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasında TBB’nin kapatılması için çağrıda bulunarak, şu ifadeleri kullanmıştı:

“Türk Tabipleri Birliği derhal kapatılmalıdır. Aynı zamanda dediğim şudur: Bu birliğin yöneticilerinden hesap sorulmalıdır. Diyeceğim odur ki, Türk Tabipleri Birliği Koronavirüs kadar tehlikelidir. Ve gereği acilen yapılmalıdır.”

Öte yandan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun TTB’yi destek için yaptığı ziyaret MHP tarafından tepkiyle karşılanmıştı. MHP Genel Sektereri İsmet Büyükataman, Kılıçdaroğlu’nun TTB ziyaretinde taktığı siyah kurdele için ‘utanç nişanesi’ benzetmesi yapmış ve şu ifadeleri kullanmıştı:

“Bu kapsamda bugün Türk Tabipleri Birliğini ziyarete giden Kılıçdaroğlu’nun yakasına takılan siyah kurdele, kendisini hangi kirli güçlere teslim ettiğinin utanç nişanesi olarak hafızalarda yer edecektir. Kılıçdaroğlu’nun ziyaretlerine Kandil’le devam edip etmeyeceği, bu görüşmenin Kandil’in siyasi temsilcileriyle seçimden önce yaptığı gibi gizli mi olacağı da ayrıca merak konusudur.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin