Bahçeli de ‘barınamayan’ öğrencileri hedef aldı: Onlar şehir eşkiyası

Devlet Bahçeli
Devlet Bahçeli

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ardından küçük ortağı MHP lideri Devlet Bahçeli de “Barınamıyoruz” diyen üniversite öğrencilerini hedef aldı. Bahçeli, “Bunlar öğrenci değil, ajan provokatörlerdir. Bunlar öğrenci değil düpedüz şehir eşkıyasıdır. PKK’nın DHKP-C’nin tasması boğazlarına geçiren bunlardır. Çapulcular öğrenci falan değil düpedüz şehir eşkıyasıdır.” dedi.

‘Türk Gençliği Büyük Kurultayı’nda konuşan MHP lideri Devlet Bahçeli, Boğaziçi Üniversitesi’nde rektör atamalarına karşı eylem yapan ve ‘Barınamıyoruz’ diyerek banklarda yatan öğrencileri ‘terörle bağlantılı’ olarak nitelendirdi. Grup toplantısında yaptığı ‘bölücü kebapçılar’ açıklamasını da tekrarlayan Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in partisinin grup toplantısında konuşturduğu kebapçı esnafı İbrahim Çetinkaya için ‘CHP-HDP iltisaklı’ dedi.

“KENDİNİ BİLEN ALDATILMAZ”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli “İlmi bilen aldanmaz. İmanı bilen aldatmaz. Kendini bilen aldatılmaz” sözleriyle AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a taş attı.

Devlet Bahçeli, “İlmi bilen aldanmaz. İmanı bilen aldatmaz. Kendini bilen aldatılmaz. Milliyetçi, Ülkücü gençlik ne aldanan ne aldatan ne de aldanandır, çünkü imanın hükmünü vakarın ve varlık bilincinin haysiyeti yapmıştır.” İfadelerini kullandı.

Bahçeli’nin açıklamalarından başlıklar şöyle:

BİZİM RAHAT EDEMEDİĞİMİZ YERDE HİÇ KİMSE İSTİRAHAT EDEMEZ

“Bizim rahat edemediğimiz yerde hiç kimse istirahat edemez. Yediğimiz ayazı asla unutmayız, unutturmayız. Milliyetçi ülkücü gençliğe iftira atanlar bilsinler ki iftirayla olmadık, iftirayla ölmeyiz.”

KİMSE BİZE ÖZGÜRLÜKTEN BAHSETMESİN

“Boğaziçi Üniversite’nin rektörünün otomobilinin üstünde tepinen mahlukatın Türk gençliğine mensup olması mümkün değildir. Bunlar ne öğrenci ne de gençtir. Bunlar Türkiye düşmanlarının üniversitelere sızdırmaya çalıştıkları taşeronlardır. Bize kimse eğitim özgürlüğünden bahsetmesin, biz kimin neye hizmet ettiğini gayet iyi biliyoruz. Türkiye devleti temel insani istekleri karşılamakla mükelleftir, yapılan da budur ancak yurt diyerek banklarda yatmak neyin nesidir. Bunlar öğrenci değil, ajan provokatörlerdir. Bunlar öğrenci değil düpedüz şehir eşkıyasıdır. PKK’nın DHKP-C’nin tasması boğazlarına geçiren bunlardır. Çapulcular öğrenci falan değil düpedüz şehir eşkıyasıdır.”

KEBAPÇI CHP-HDP İLTİSAKLI

“Grup kürsüsüne CHP, HDP iltisaklı kebapçı çıkarıp sözüm ona bize nazire yapan HDP’li bölücü kebapçıların gözüne girmek için bir zamanlar methiyeler düzdüğü partisini taşlayan ekmeksizler, çıkın da bir eşkıyayı kürsülerde konuşturun. Öğrenci kisveli ajanlara arka çıkıyorsunuz.”

ABD TEMSİLCİLER MECLİSİ YENİ DOSTLARINA BAKSIN

“ABD Temsilciler Meclisi terörist görmek istiyorsa, Ülkü Ocakları’na değil yeni dost ve müttefiklerine bakmalıdır. Ülkü Ocakları’nda haydut değil, haydutları dünyayı dar edecek inanmışlar yetişir. Açık açık söylüyorum; sizden korkan sizin gibi namert olsun. Sizden kaçınan sizin gibi çürüyüp gitsin. Davamızdan dönersek de gök girsin, kızıl çıksın.

Türk gençliği canımızdan ileri, kardeşliğimizin irade gücüdür. Milliyetçi ülkücü gençlik hem halktan taraf hem de hakikatin tarafındadır. Yufka yüreklilerle çetin yollar aşılamayacaktır. Sizler eğilmez başın çökmez dizin bükülmez bileğin timsallerisiniz. Güneş gibi parlak, bulut gibi bembeyazdır kalpleriniz.

Türk gençliğine de ancak bu yakışacaktır. Merhum Ömer Seyfettin gençliğe şöyle seslenmişti: Sizi bekleyen vazifeler pek ağırdır. Uyanınız, düşmanlarını tanımak lazımdır. Sadece düşmanı değil kendimizi de tanıyıp bileceğiz. İnsanın kendi tanıması irfandır, çevreyi tanıması ilimdir. Kendini bilen aldatılmaz. Milliyetçi ülkücü gençlik ne aldanan ne aldatandır. Çünkü ülkücü cehaletle savaşa, tembellikle mücadeleye kendini adayan yüksek vasıflı yüce gönüllü insan demiştir.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin