‘Babam son anlarında yatağından kalktı, abdestini aldı, anneme ve kardeşlerime sarıldı ve ruhunu teslim etti’

İzmir’de Hizmet hareketine yönelik hukuksuz operasyonlar kapsamında cezaevine konulan ve ileri seviyede karaciğer ve bağırsak kanseri teşhisine rağmen uzun süre tahliyesine izin verilmeyen akademisyen Doç. Dr. Ahmet Turan Özcerit hayatını kaybetti.

Yoğun baskılardan sonra tahliye edilen Özcerit’in vefat haberini oğlu Sinan Özcerit, Twitter hesabından şöyle duyurdu: ‘Babam son anlarında yatağından kalktı, kollarını sıvazlayarak abdestini aldı, anneme ve kardeşlerime sarıldı ve ruhunu teslim etti. Dualarınızı eksik etmeyin. Mücadelesi bitmedi…’

BAŞARILI BİR AKADEMİSYENDİ

İhraç edilmeden ve tutuklanmadan önce Sakarya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde görev yapan Doç. Dr. Ahmet Turan Özcerit, 6 yaşında annesini, 14 yaşında da babasını kaybetmiş, ardından okurken çalışmak ve kardeşlerine bakmak zorunda kalmış biri. Gazi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’nden mezun olan Özcerit, daha sonra YÖK bursuyla master ve doktorasını İngiltere’nin Sussex Üniversitesi’nde tamamlamıştı. Özcerit, ihraç edilene kadar 15 yıldır Sakarya Üniversitesi’nde çalışıyordu.

3 YORUMLAR

  1. Cenabı Hak rahmetiyle muamele buyursun amin.Bu zulumlere bâis olan başta akp nin müptezel genel başkanı ve tüm ayak takımı takımı hempalarının adalet önüne çıkacağı günü görmeyi hepimize nasip buyursun.

  2. İnna lillahi ve inna ileyhi raciun. La ilahe illahlahu vahdehula şerike leh, lehul mulku ve lehulhamdu yuhyi ve yumit ve huve hayyun la yemut ve huve ala kulli şeyin kadir… Allahdan geldik ve yine Ona döneceğiz. Allahtan başka ilah yoktur, O tektir ve ortağı yoktur. Mülk Onundur ve Hamd Onadır. Öldüren ve dirilten odur. O daimîdir, ezelî ve ebedîdir. O her şeye Kadirdir.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin