Babacan’dan yeni parti açıklaması: ‘En kısa sürede huzurunuzda olacağız’

AKP’den ayrılan ve yeni parti kurma çalışmalarına devam eden eski Ekonomi Bakanı Ali Babacan’dan açıklama geldi.

Babacan’ın ofisinden, Çarşamba günü parti kuruluşunun ertelendiğine yönelik çıkan haberler üzerine yapılan açıklamada, “Herkesin içi rahat olsun” dendi.

Açıklamada, “Parti hazırlıklarına yönelik yüksek ilgi ve sabırsızlığın toplumumuzdaki ihtiyaçtan kaynaklandığının farkındayız. Demokrasi tarihimizde belki de ilk defa bu kadar geniş bi tabanın fikirleriyle katkı verdiği bir siyasi hareket oluşmaktadır.'” denilerek parti kurma hazırlıklarının amacının, ülkenin ihtiyaçlarının ve sorunlarının doğru tespiti olduğu belirtildi.

‘En kısa sürede huzurunuzda olacağız’

Açıklamada, Babacan’ın açtığı internet sitesine çok yoğun bir ilgi olduğu belirtilerek ilgi gösterenlerle yapılan görüşme trafiğinin çok uzun bir zaman aldığı kaydedildi.

Çok sayıda vatandaşın da parti hazırlıkları için gönüllü çalışmaya aday olduğu belirtilen açıklamada, “En kısa sürede Partimiz, kadromuz ve çözümlerimizle vatandaşlarımızın huzurunda olacağız. Herkesin içi rahat olsun” ifadesi kullanıldı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Babacan ve Davutoğlu’nun parti kurma çalışmalarına ilişkin dün yaptığı açıklamada “Son 17 yılda kurulan kimi oluşumlar daha ilk seçimde sandığa gömülmüştür, biz AK Parti olarak başkasına değil kendimize bakıyoruz” demişti.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin