Ayvalık ve Çeşme’yi hortum vurdu

Balıkesir’in Ayvalık ilçesi ile İzmir’in Çeşme ilçesinde oluşan hortum etkili oldu. Ayvalık’ta deniz üzerinden kıyıya gelen hortum, mahalledeki bazı binaların çatılarına zarar verdi, araçlarda hasara neden oldu. Çeşme Alaçatı Port bölgesinin inşaat alanında, aşırı yağış ve fırtınayla birlikte meydana gelen hortumda, konteyner ve vinç direği devrildi, bazı evlerin çatıları ise uçtu.

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde oluşan hortum binalarda ve araçlarda hasara yol açtı. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan uyarıların ardından Edremit Körfezi’nde yağış ve fırtına etkisini sürdürüyor. Bölge genelinde sağanağın yanı sıra Ayvalık’ın Sarımsaklı Mahallesi’nde de kısa süreyle hortum etkili oldu.

Deniz üzerinden kıyıya gelen hortum, mahalledeki bazı binaların çatılarına zarar verirken araçlarda hasara neden oldu.

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN AÇIKLAMA

İzmir’in Çeşme ilçesinde oluşan hortum etkili oldu.  İlçede ağaçların devrildiği, araçlar savrulduğu ve evlerin çatılarının uçtuğu görüldü.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Çeşme Alaçatı Port bölgesinin inşaat alanında, aşırı yağış ve fırtınayla birlikte meydana gelen hortumda, konteyner ve vinç direği devrildi, bazı evlerin çatıları ise uçtu. Yaralı vatandaşlarımız var. Ekiplerimiz olay yerinde, gereken çalışmaları yapıyor” denildi.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin