AYM, Atilla Taş’la ilgili ‘hak ihlali’ kararı verdi

Anayasa Mahkemesi (AYM) sanatçı Atilla Taş’ın tahliye edilmesinin ardından yeniden tutuklanmasıyla ilgili hak ihlali kararı verdi. Taş, 14 ay cezaevinde kalmasının ardından serbest kalıp tekrar tutuklanmıştı.

Atilla Taş, ‘Cemaat’in hiyerarşik yapısına dahil olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım etme’ iddiasılla yargılandığı davada tutuklanarak, 14 ay cezaevinde kalmıştı. Şarkıcı 9 Kasım 2018’de tahliye edildi ancak yeniden tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Anayasa Mahkemesi, Taş’ın tahliye edilmesinin ardından yeniden tutuklanmasıyla ilgili hak ihlali kararı verdi.

‘Masumiyetiminin anlaşılacağını biliyordum’

Kararı Twitter hesabından duyuran Taş, “Anayasa Mahkemesi bugün hakkımda verdiği bir kararla, tahliye olduğum halde keyfi olarak yeniden tutuklanmama, hak ihlali kararı vermiş. Bir gün masumiyetimin anlaşılacağını biliyordum. Açıklamalı kararda da tweet ve yazılarımdan başka suçum olmadığı görülüyor” dedi.

Bana ‘terörist’ diyen yandaş medya bunu haber yapmıyor

Atilla Taş ayrıca, “Aylarca hakkımda terörist diye haber yapan yandaş medya, hakkımın yendiğini haber yapmıyor. Çünkü o zaman da biliyorlardı suçsuz olduğumu ama beni suçladıkları şekliyle algı yaptılar. Benim şu profilim hepsinden büyük! Çünkü doğruyum!” ifadelerini kullandı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin