ATV’nin dizisindeki cezaevi sahnesi Adalet Bakanlığı’nı karıştırdı

Cezaevlerinde tutuklu ve mahkûmların hak ihlalleri uğramasına, insan onuruna aykırı bir şekilde çıplak arama işkencesine maruz kalmasına ve 3 kişilik koğuşta 30 kişi kalmasına sessiz kalan Adalet Bakanlığı, yandaş kanalda yayınlayan dizide bir başkomiserin cezaevi savcısı, cezaevi müdürü ve jandarma personeli ip gibi dizip hesap sorması üzerine ayağa kalktı.

ATV’de yayımlanan Akıncı adlı dizideki bir başkomiserin cezaevi savcısı ve cezaevi müdürüne hesap sormasıyla ilgili sahneye Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Yunus Alkaç tepki gösterdi.

Alkaç, Akıncı dizisinde cezaevi savcısı, cezaevi müdürü ve ceza infaz memurlarının bir baş komiser önünde sıraya dizildiği sahne ile ilgili olarak hukuki işlem başlatılacağını açıkladı.

Akıncı dizisindeki sahneye, Twitter hesabı üzerinden tepki gösteren Alkaç, “Reyting uğruna Ceza İnfaz Kurumlarını ve fedakâr personelimizi zan altında bırakıp, Devletin işleyişi konusunda da farklı algılara neden olan anlayışı şiddetle kınıyorum” ifadelerini kullandı. Konunun takipçisi olacaklarını dile getiren Alkaç, “Her türlü hukuki yetkimizi kararlılıkla kullanacağız” mesajını paylaştı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin