Dilek Öğretmenin son fotoğrafı bu oldu: Yoğun bakıma alınıyorum, dua edin

Sosyal medya, genç yaşta covid nedeniyle hayatını kaybeden Dilek Aksoy’a ağlıyor. ‘Syle’ nickli sosyal medya kullanıcısı Dilek öğretmen önceki gün kaldırıldığı yoğun bakımdan çıkamadı. Eşi geçtiğimiz ocak ayında tahliye olan Aksoy’un bir de 6 yaşlarında kız çocuğu vardı. Sosyal medya paylaşımlarına göre Dilek hanım, aşı olmama konusunda direnmiş.

24 Haziran’daki sosyal medya paylaşımında “Burada aşı olmayan kaç kişi kaldık?” diye yazmıştı. Kendisi gibi aşı olmayan bir takipçisinin, “Direniyorum.” mesajına ise “Beklemekte fayda var bence.” cevabı veriyordu aynı gün.

Fotoğraf Kronos’tan alınmıştır.

İlerleyen günlerde Covid’e yakalandı. 6 Eylül’de “Arkadaşlar sizden dua istesem. 1 haftadır hastayım ve geçmeyen ağrılarım var. Soğuk algınlığı dendi ama ben böyle hastalık yaşamadım hiç. Birçok vitamin ve ağrı kesici kullanıyorum ama fayda etmiyor. Burada yapılan dualara güveniyorum Allah için bi dua eder misiniz?” paylaşımında bulundu.

Yapılan PCR testi ‘pozitif’ çıktı. Aşı yaptırmadığı için hastalığı ağır geçiriyordu. 8 Eylül’de “Coronaya bağlı solunum yetmezliğinden hastaneye yatırıldım. Dua beklerim. Rabbim sevdiklerime kavuştursun tez zamanda” yazdı takipçilerine.

Durumu iyi değildi ve bir gün sonra yoğun bakıma alındığını şöyle duyurdu: “Yoğun bakıma alınıyorum, dua edin lütfen.” diye yazdı. Bir takipçisinin “Aşı yaptırmış mıydınız?” sorusuna, “Hayır. Sıra geldiğinde farklı bir sebebim vardı, yaptıramadık.” şeklinde cevap verdi.

11 Eylül’de ise hayatını kaybettiği haberi geldi.

Genç kadının isminin Dilek Aksoy olduğu öğrenildi.

Aksoy’un KHK ile kapatılan özel bir eğitim kurumunda çalıştığı öğrenildi. Şu an 5 yaşında olan kızına hamile iken eşiyle birlikte gözaltına alınmış. Kendisi 1 yıl elektronik kelepçeyle yaşamak zorunda kalmış. Tutuklanan eşinin ise ocak ayında tahliye olduğu öğrenildi. Aksoy ise tutuksuz yargılandığı davada ‘terör örgütüne üye olduğu’ iddiasıyla 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Dava temyiz safhasındaydı.

Hayatını kaybettiği haberi sosyal medyada büyük üzüntüye neden oldu. Dilek Aksoy’un, bugüne kadar yaptığı bir çok paylaşımda yaşanan mazlumiyetleri dile getirdiği görüldü.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

4 YORUMLAR

 1. Çıksın bakan desinki yoğun bakımdaki hastaların %şukadarı hiç aşı yaptırmayan desin. Ama ne diyor %80 kusur ü aşısı eksik olan diyor. Demekki mesele aşı yaptırmayanlar değil. Evet aşı olunmalı. Ama etrafda kimse kalmadı maske takan. Herkes aşıya güveniyor. Vaka sayılarıda bu yuzden artıyor. Mesele aşı olmak değil herkes olacak birgün. Olmayanlar olabilir buda normal. Ama sürekli problemi aşı olmayanlar olarak vurgularsan kimse maskeyi önemsemez. Önemli olan mikrobu almamak bunuda maske ve bağlı tedbirler sosyal mesafe falan sağlar. Aşı sağlamaz vucudunun kıymetini bilmez sigarayı yersen aşı hiçbirşey sağlamaz.Bu önemli nokta gözden kaçmamalı.

 2. Allah rahmet, eylesin, kabri nur, mekanı Cennet, makamı Firdevs olsun…
  Ötelerdeki sevdiklerine kavuşmuştur inşallah.
  Rabbin burada kalanlarına sabrı cemil ihsan etsin; onların ömürlerini sağlık ve afiyet içinde uzun eylesin.

 3. Aşı konusu namuslu insanların teyidine muhtaç,
  Bu hastalık için taze naneyi yıkayıp yemek özellikle tavsiyedir.
  Akciğer tutulumu var ise göğüs bölgesine kekik-çörekotu yağı karışımını sürmek de ayrıca net faydalı oldu.

  • Ne demek namuslu insanlarin Teyyidine ihtiyac var? Hala asi olmanin gerektigini anlayamadiysan sana soyleyecek bisey yok. Hala kekik Corek otu diyor sun.. aptalligin siniri olum, kimseyi suclama..

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin