Artık mahkeme kararı da aramıyorlar; KHK TV YouTube kanalına yasak

Yüzbinlerce KHK mağdurunun sesi olan KHK TV’nin 23 bin aboneli YouTube kanalına mahkeme kararı olmaksızın yasak getirildi. Türkiye’den KHK TV YouTube kanalına girdiğinizde ‘Bu kanal ülkenizde kullanılamıyor’ uyarısıyla karşılaşıyorsunuz.
KHK TV’den yapılan açıklamada, “Bu sabah erken saatlerde KHK’lıların yaşadığı mağduriyetleri dile getirerek, KHK’lının Sesi olmaya çalışan ve yaklaşık 23 bin abonesi olan KHK Tv YouTube kanalı herhangi bir mahkeme kararı olmaksızın, hukuksuzca erişim engeli ile karşılaştı.” ifadeleri kullanıldı.

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, tepkisini sosyal medya üzerinden gösterdi. Gergerlioğlu, “ @khktelevizyonu youtube kanalına erişim yasağı getirilmiş..! KHK zulmünün ortaya çıkmamasını istiyorlar, başaramayacaklar! Aydınlık, karanlığı mutlaka yenecek. İstediğiniz kadar gözlerimizi kapamaya çalışın, güneş balçıkla sıvanmaz!” diye konuştu.

NEDEN KORKUYORSUNUZ?

Avukat Levent Mazılıgüney ise “@khktelevizyonu youtube kanalını yasaklayanlar neden korkuyorlar? Kanalda anlatılan hangi şey yalan? Hangi haksızlık, hangi hukuksuzluk aslında yok? Evin tozunu kirini halının altına saklayınca temiz mi oluyorsunuz? Bu yasak bile hukuksuzluğun bariz bir ilanı değil midir?” ifadelerini kullandı.

SUSTURAMAYACAKSINIZ

KHK TV Yayın Kurulu Üyesi KHK’lı öğretmen Münir Korkmaz, görüntülü mesajında, “6 ay önce yayına başlayan KHK TV yüz binlerce KHK’lının umudu oldu. Yayın yasağını asla kabul etmiyoruz. KHK TV bir insan hakları kanalıdır. KHK TV Susmayacak.” dedi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin