Arınç’tan Babacan ve Davutoğlu’na mesaj: Cumhurbaşkanımız kendilerini severler, ikazda bulunurlar

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın maaş bağlayarak Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi yaptığı Bülent Arınç, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nu tepki gösterdi. Arınç,  “Bu partide hayatım boyunca kalmaya devam edeceğim. Partiden ayrılmaları onaylamıyorum. Partiden ayrılmak isteyenlere de yaptıklarının yanlış olduğunu söylemeye çalışıyorum” dedi.

Geçtiğimiz günlerde 18 bin TL maaş ile YİK üyeliğine getirilen Mehmet Ali Şahin de benzer tepki göstermiş, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu’nun ülkeyi idare edemeyeceği değerlendirmesinde bulunmuştu.

Eski TBMM Başkanı Arınç, çeşitli ziyaretler için gittiği Tokat dönüşünde Kırıkkale’ye uğradı. Arınç, burada gazetecilerin Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile eski Ekonomi Bakanı Ali Babacan’ın yeni parti çalışmaları hakkında kendisine yöneltilen soruya cevap verdi.

HAYATIM BOYUNCA BU PARTİDE KALACAĞIM

Davutoğlu ile Babacan’ın yeni parti kurma çalışmalarını medyadan takip ettiğini kaydeden Arınç, “Bülent Arınç olarak her zaman şunu ifade ettim. AK Parti’nin kurucusuyum. AK Parti 18 yaşına girdi. Bu partide hayatım boyunca kalmaya devam edeceğim. Partiden ayrılmalarını onaylamıyorum. Partiden ayrılmak isteyenlere de yaptıklarının yanlış olduğunu söylemeye çalışıyorum. Elimden gelen budur. Çok değerli insanlar. Gönlüm arzu ediyor ki, ayrılmasınlar başka parti kurmasınlar. Onlar AK Parti’nin tüm başarılarında hisse sahibi olan insanlardır. Bundan sonrada AK Parti’ye hizmet etmeye devam etsinler” dedi.

CUMHURBAŞKANI GÖRÜŞÜR, İKAZDA BULUNUR

Arınç, Davutoğlu ile Babacan’ın AK Parti’den ayrılmamalarını tavsiye ederek, şunları söyledi: “AK Parti’ye karşı siyaset yapmamalarını, AK Parti’yle mücadele etmemelerini tavsiye ediyorum. Onlardan beklediğimiz budur. Sayın Cumhurbaşkanımız kendilerini severler, zaman zaman görüşürler, ikazlarda bulunurlar. Ama arkadaşlarımızın nihayetinde ne karar vereceklerine biz karar vermiyoruz. Temennimizi söylüyoruz. Bugüne kadar hep omuz omuza, yan yana ve kol kola olduk. Hiçbir zaman karşı karşıya gelmedik, umarım bundan sonra da karşı karşıya gelmeyiz” diye konuştu.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin