Antalya’da imamın eşinin çarşafla derse girmesine ilişkin soruşturma açıldı

Antalya’nın Finike ilçesinde 4 köy okulunda imamın ve çarşaflı eşinin derslere “ücretli öğretmen” olarak girdiği fotoğrafların sosyal medyada paylaşılmasının ardından Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, konuya ilişkin soruşturma açtı.

DHA’nın haberine göre, Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü, olaya ilişkin soruşturma açarken, bu kapsamda da bir müfettiş görevlendirildi.

NE OLMUŞTU?

Finike’de 4 köy okulunun 2’sinde köy imamı 2’sinde ise eşleri ders vermeye başlamıştı. Köy okullarından birinde eğitim veren imamın eşinin derslere çarşafla ve yüzü tamamen kapalı şekilde girdiği ortaya çıkmıştı.

Konuya ilişkin Finike İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden şu bilgiler verilmişti: “İlçe milli eğitim müdürümüzün iyi niyetli kullandığı bir tasarruf var. Branş öğretmenleri, derse girecek öğretmenler de görevlendirildi bu mahallelerde. Öğretmenler gittiler bir iki gün çalıştılar. Daha sonra ‘uzak gidemeyiz’ dediler ve görevden ayrıldılar. Görevlendirilen imam eşi ilahiyat fakültesi mezunu. Formasyon aldığında atanacak bir kişi. Özellikle imam eşi görevlendirilmiş diye bir şey yok. Bir ya da iki kişi görevlendirildiği halde istifa etti. Kimse bulunamayınca imamın eşi ilahiyat mezunu, üniversite mezunu denilerek görevlendirildi.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin