Ankara’da sokak köpekleri zehirlendi, Yavaş belediyeyi alarma geçirdi

Ankara’nın Yenimahalle ilçesinin Batıkent semtinde kimliği belirsiz kişiler 13 sokak köpeğini zehirleyerek öldürdü. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ‘vahşet’ olarak nitelendirdiği olayın sorumlularının bulunması için görevlendirme yaptığını açıkladı.

Yol kenarındaki yeşillik bir alanda bulunan ölü yedi köpeğin görüntüsü dün sosyal medyada paylaşılınca infiale sebep oldu. Hayvanları Koruma Kurtarma ve Yaşatma Derneği, akşam saatlerinde beyaz bir aracın bölgede dolaşarak, sokak köpeklerine zehirli et dağıttığını öne sürdü.

Dernek ayrıca, Yenimahalle ilçesinin bir başka semtinde 12 sokak köpeğinin daha zehirlenerek öldürüldüğü yönünde ihbarlar geldiğini de belirtti.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da Twitter hesabından attığı mesajda, olayın sorumlularının bulunması için Zabıta ve Sağlık Dairesi Başkanlığı’nın görevlendirildiğini söyledi.

Bölge sakinleri de köpekleri zehirlediği öne sürülen kişi ya da kişilere tepki gösterip, bulunmaları için emniyete giderek şikayetçi oldu.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli de Twitter’dan attığı mesajda sorumlular hakkında asal işlem yapılması için emniyet güçleri ve belediye ekipleriyle çalışmaların sürdüğünü yazdı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin