Ankara’da polis ve savcılık hiçbir şey yapmıyor, aileler kaybolan eşleri için kendileri delil topluyor

Ankara’da peş peşe kaybolan iki kişiyle ilgili polis ve savcılık hiçbir şey yapmıyor. Mağdur aileler 11 Nisan Salı günü Ankara Adliyesine giderek yakınlarının son görüldüğü bölgedeki görüntülerin toplanması için girişimlerde bulundu. Ancak Savcıların müracaat kabul etmeyerek mağdur aileleri bir başka Savcıya yönlendirerek ailelere yardımcı olmadığı öğrenildi.

Diğer yandan aileler kendi çabalarıyla delil toplamaya çalışıyor. Kaybolanlardan  Önder Asan’ın eşi bulduğu ipuçlarını açıkladı. Asan’ın paylaştığı bilgilerin olayın sıradan bir kaybolma olayı olmadığını ortaya çıkardı.Aile, Önder Asan’ın son görüldüğü çevrede bir ipucu elde edebilmek için görüşmeler yaptıkları sırada Asan’ın kullandığı aracını tekerleğinin bıçakla patlatılarak kesildiğini tespit etti. Bölgedeki bir binada kamere kayıtlarını da inceleyen aile Önder Asan’ın son çıktığı binadan bir gün önce kaçırıldığı öğrenilen Turgut Çapan’ın çıktığını ve bunun kamera kayıtlarında olduğu bilgisini verdi.

KHK ile kapatılan özel eğitim kurumlarında geçmişte çalışmış olan Önder Asan’ın 1 Nisan Cumartesi gününden bu yana kayıp olduğu ailesi tarafından sosyal medya üzerinden duyurulmuştu.

Şentepe otobüs son duraklarına yakın tenha bir sokakta park halinde bulunan aracın tekerinin bıçak ile kesilerek patlatıldığı aile tarafından tespit edildi.

Kaçıran kişiler aracı başında pusu mu kurdular 

Önder Asan’ın kullandığı aracın son görüldüğü yere yakın tekerinin kesilmiş halde bulunması olayla ilgili birçok soru işaretini beraberinde getiriyor. Asan’ın aracını bulunan yere park edip indikten sonra kendisini takip eden kişilerin aracın tekeri patlatıp tuzak kurmuş olmaları kuvveti ihtimaller arasında yer alıyor.

Aile Asan’ın bu bölgeye aracı ile kendi geldiğini öğrenmiş durumda. Şentepe otobüs durakları civarında kaçırılmış olması, aracının bu bölgede lastiği kesilmiş halde olması olayın planlı ve takipli olduğuna dair kuvvetli emareler.

Turgut Çapan da en son bu bölgede görülmüş 

Ayrıca Fatma Asan eşi Önder Asan’ın son çıktığı binadan bir gün önce kaçırıldığı öğrenilen Turgut Çapan’ın çıktığını ve bunun kamera kayıtlarında olduğu bilgisini verdi.

Deliller yok olmak üzere 

Mağdur ailelerin 11 Nisan Salı günü Ankara Adliyesine giderek yakınlarının son görüldüğü bölgedeki görüntülerin toplanması için girişimlerde bulundular. Ancak Savcıların müracaat kabul etmeyerek mağdur aileleri bir başka Savcıya yönlendirerek ailelere yardımcı olmadığı öğrenildi.

Olay üzerinden geçen her saat delillerin yok olması ihtimalini arttırıyor. Aileler Çapan ve Asan’ın hayatından endişe ediyorlar.

C9KVCAOXoAEKts2

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin