ANAP Genel Başkanı: Erdoğan’ın alacağı oy ‘Adalet Yürüyüşü’nden önce yüzde 41’di

Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi, son yapılan bir ankette 2019’da başkanlık için aday olacak AKP Lideri ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın alacağı oyun yüzde 41 olarak çıktığını söyledi. Bu anketin açıklanmadığını söyleyen Çelebi, çalışmanın CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı ‘Adalet Yürüyüşü’nden önce yapıldığını da söyledi.

KRT Televizyonu’nun konuğu olan ANAP Genel Başkanı İbrahim Çelebi’ye göre, referandum sonuçlarını doğru tahmin eden bir anket firmasının Adalet Yürüyüşü’nden önce yaptığı ankette Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı adayı olması durumunda alacağı oyun yüzde 41 olduğu sonucu çıktı. Anketin sonuçlarının kamuoyu ile paylaşılmadığını söyleyen Çelebi, kendisine verilen sonucun bu yönde olduğunu belirtti.

İbrahim Çelebi, son yapılan ankette Erdoğan’ın alacağı oyun yüzde 41 olarak çıktığını söyledi

Mesut Yılmaz’a sert sözler

Çelebi, “Anap’ın eski lideri Mesut Yılmaz’ı Cumhurbaşkanı adayı olarak gösterir misiniz” şeklindeki soruya da yanıt verdi. Çelebi Mesut Yılmaz’a ağır eleştiriler getirdi ve şöyle konuştu:

“Mesut Bey aktif siyaseti bıraktığını söylüyor, sahada olmayan, mücadelenin içerisinde olmayan, tribünde oturup Türkiye’nin başına çorap örülürken seyreden insanlarla ilgili olmalı, olmamalı gibi tartışmanın içerisine girmem”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin