Amasya Valisi de ‘telefon soran dayı’ ağzıyla konuştu: ‘İnsanlar iş beğenmediğinden dolayı işsiz’

Türkiye’deki milyonlarca kişinin işsiz olmasını görmezden gelen Amasya Valisi Mustafa Masatlı, “İnsanlar iş beğenmediğinden dolayı işsiz, iş bulamadığından değil” sözleri tepki topladı.

Organize sanayi bölgelerinde başta mermer olmak üzere çeşitli sektörlerde çalıştırılmak üzere eleman ihtiyacı bulunduğunu açıklayan Amasya Valisi Mustafa Masatlı, “Mermerde çalışacak eleman bulunmuyor. Yaklaşık 4 bin TL de maaş veriyorlar. İnsanlar iş beğenmediğinden dolayı işsiz” dedi.

Kent merkezindeki köylerin sorunlarının konuşulduğu muhtarlar toplantısında konuşan Mustafa Masatlı, “Hatta ‘bayanlara bile biz iş verebiliriz. Küçük ölçekte, ağır olmayan, bayanların yapabileceği işleri verebiliriz’ dediler. Bilginiz olsun. İş arayan varsa gönderin. Şu anda mermerle ilgili ciddi derecede açık var. Eleman bulamıyorlar” diye konuştu.

“HERKES MASA BAŞI İŞ ARIYOR” İDDİASI…

Türkiye’de hayat standardının yükseldiğini iddia eden Vali Masatlı, “Herkes masa başı iş arıyor. Ama öyle değil ki. Bu memlekette her şeye ihtiyaç var. Toplumda her işin bir karşılığı var. Ona da ihtiyaç var. Ama maalesef herkes aynı şeyleri istiyor. Ama bundan dolayı ciddi derecede bizlerde zorlanıyoruz” dedi.

“İnsanlar iş beğenmediğinden dolayı işsiz, iş bulamadığından değil” ifadelerini kullanan Masatlı, “Yoksa iş var. Hele hele Amasya’da iş var. İşle ilgili sorun yok. Merzifon Organize Sanayi Bölgesi (OSB) de aynı. Orada da eleman bulamıyorlar. Buradaki organize sana bölgesinde de aynı. İş arayanları hemen yönlendiriyorsunuz. İnsanlar iş beğenmediğinden dolayı işsiz. İş bulamadığından dolayı değil” ifadelerini kullandı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin