Bilanço ağırlaşıyor; Almanya’daki selde ölü sayısı 100’ü aştı

Almanya’nın batısındaki Rheinland-Pfalz ve Kuzey-Ren Vestfalya eyaletlerinde aşırı yağışların neden olduğu sel ve su baskınlarında ölenlerin sayısının 100’ü aştığı öğrenildi. Kayıp olduğu belirtilen 1.300 kişiyi arama çalışmaları ise aralıksız sürüyor. Selin etkili olduğu bölgelerde, arama kurtarma faaliyetleri devam ediyor.

Almanya’nın batısındaki Rheinland-Pfalz ve Kuzey-Ren Vestfalya eyaletlerinde aşırı yağışların neden olduğu sel ve su baskınlarında ölenlerin sayısı 103’e yükseldi. Yetkililer ölü sayısının artabileceği konusunda uyardı. Yaklaşık bin 300 kişinin kayıp olduğu belirtildi.

Rheinland-Pfalz eyaleti Başbakanı Malu Dreyer, eyalet kabine toplantısında, sel felaketinde ölenlerin sayısının 60’a yükseldiğini açıkladı. Kuzey-Ren Vestfalya eyaletinde ise 43 kişinin hayatını kaybettiği açıklanmıştı.

Savunma Bakanı Annegret Kramp-Karrenbauer’in sel felaketi nedeniyle ‘askeri acil durum’ alarmı uygulamasına geçilmesine karar verdiği bildirildi. Sel bölgesinde yardım için yaklaşık 850 askerin bulunduğu, bu sayının artırılacağı kaydedildi.

DRONE GÖRÜNTÜLERİ FELAKETİ GÖZLER ÖNÜNE SERDİ

İki eyaletin birçok bölgesinde sel ve su baskınlarından dolayı evlerin çöktüğü, cadde ve sokakların sular altında kaldığı, birçok evin de risk altında bulunduğu belirtildi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin