Allah sizi taş etti!

YORUM | ALPER ENDER FIRAT

Zulümden kaçan bebek, çocuk ve kadınlar bir kere daha suda boğuldu da birkaç mırıldanma haricinde kimse gam duymadı. Bu ülkenin muhalefet parti başkanları ve yöneticileri gam duymadı. Her gün dünyanın geçiciliğinin ticaretini yapan, Hz. Ömer’in adaletinden bahseden, bir hesap günü olduğunu söyleyen taylesanlı dinbaz sahtekarlar da gam duymadı. Milli Görüşün, adil düzenin temsilcisi olduğunu söyleyenlerin de gam duyduklarını ifade eden bir ses duyulmadı.

Daha dört aylıktı, üç yaşındaydı, altı yaşındaydı, sekiz yaşındaydı, 12 yaşındaydı. Onlar daha bebekti, dünyanın nasıl bir yer olduğunu hiç anlayamadan, nasıl aşağılık bir döneme denk geldiklerini çözemeden şerefsiz düzeninize tekmeyi vurup buradan göçüp gittiler.

Göçüp gittiler de yandaşlar gazeteler duymadı. Zaten katillerin kalbi mühürlü, gözü kör, kulağı sağır olurdu. Kendine solcu diyen gazeteler de yandaşların dümen suyunda yaşamaya devam etti. Milli görüşçüler de zaten kör sağır dilsizdi onlar da hiçbir şey hissetmedi. Gam duyduklarına dair bir ses onlardan da gelmedi. Ölü çocuklardan gam duymadı meyyitler!

Oysa kötülüklerden haz duyan çok oldu ve seslerini çok çıkardı. Bu nasıl bir vicdan bitmişliğidir bu nasıl bir zombi halidir, bu nasıl bir şeref yoksunluğudur.

Sözlükte Vicdan kelimesini; ‘İyiyle kötüyü birbirinden ayıran, iyiden haz kötüden gam duymaya sebep olan manevi his. Dilimize Arapçadan geçmiştir. Kendinden geçecek kadar ilahi aşk hali manasındaki vecit kelimesinden türetilmiştir.’ Diye tarif ederler.

Yani vicdan demek iyiden haz alma, kötüden gam duyma halidir. Bu ülkede bir apolet taşıyanlar kötü bir şeyden gam duyup ve bunu beyan etmiyorsanız insan olmanın asgari gerekliliği olan şeyi yani vicdanı taşımıyor demektir.

Vicdanı bitmiş, çürümüş, deforme olmuş bir ülkenin geriye neyi kalmıştır ki?

Bu ahlaksız savaşın bütün müttefikleri yani Saray’ı, AKP’si, MHP’si, CHP’si, İP’i, Saadet’i, yargısı, solcuları, sağcıları, İslamcıları; siz ahlaksızca yürüttüğünüz bu savaşla cemaatten kurtulmuyorsunuz, insan olmaktan kurtuluyorsunuz, ruhunuzdan, kalbinizden, aklınızdan kurtuluyorsunuz. Hayvan bile olamadan taş oluyorsunuz. Allah sizi taş ediyor, bundan daha büyük bir ceza olabilir mi?

Bütün her şey geçer, zalimler cehennemin dibine gider gitmesine de bir ülkenin vicdanı bitmişse yeryüzünde boş yere yer işgal ediyor demektir.

Bugün cemaatten kurtulmak için çürüttüğünüz o vicdanlarınız aynı şeylere kendi evlatlarınız maruz kaldığında size çok lazım olacak. Bebeklerin ve mazlumların ahı sadece katillere değil, izleyip için için mutlu olanlara da musallat olacak. Nasıl musallat olduğunu da hep beraber göreceğiz.

Zalimlerin kim olduğu belli de ben en çok susanlardan tiksindim.

2 YORUMLAR

 1. Susmuyoruz ve asilliğinizi hayranlıkla izliyoruz
  Yeryüzünde sizler kadar asil bir cemaatın olduğuna inanmıyorum.
  Vicdanlarımız inim inim inliyor, ama sabır ve soğukkanlılıkla yürüyüşünüze uyumlu olmaya çalışıyoruz.
  Aklımıza gelen bütün çılgınlıklara, azami tevekkülünüz itidal telkin ediyor.
  Bir insan gibi bu sefer bütün bir toplum topyekün bir imtihana tabi tutuluyor. Masumlara zülümde koskoca bir toplum hayretler uyandıracak bir ittifak kuruyor.
  Zülümden asla geri dönmek istemeyen bir toplum var.
  Bakalım ya Hz Musalar yarılan denizde gark olacaklar yada bütün bir Firavun ordusu…
  Şu an mazlumlar ve zalimler kıyıdalar…

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin