Ali Babacan’dan yeni parti açıklaması: Çalışmalar devam ediyor

Ali Babacan, Kurban bayramı öncesinde yaptığı yazılı açıklamada, “Biz toplumumuzu hür, müreffeh, mutlu ve barış içinde yaşayan bir toplum olmasını istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

AKP’den istifa eden ve yeni bir parti kuracağı öne sürülen Eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, başlattıkları çalışmaları devam ettirdiklerini duyurdu. Geçtiğimiz ay yaptığı istifa açıklamasının ardından çok sayıda kişinin destek olmak için talepte bulunduğu aktaran Babacan, kısa süre içerisinde ‘temsil gücü yüksek ve geniş kadroyu’ oluşturacaklarını ifade etti.

Eski bakan, Kurban Bayramı öncesinde yaptığı yazılı açıklamada, “Biz toplumumuzu hür, müreffeh, mutlu ve barış içinde yaşayan bir toplum olmasını istiyoruz. İnsan hakları ve özgürlükler konusunda en yüksek standartları hedeflemek, ileri demokrasi için ısrarla çalışmak, hukukun üstünlüğü ilkesini tavizsiz bir şekilde savunmak, itibarlı kurumları ve kuralları esas alan bir ekonomi politikası uygulamak, çevreyi korumada güçlü bir irade oraya koymak ülkemiz için yeniden önemli bir ihtiyaç haline gelmiştir.” ifadelerini kullandı.

HAZİRAN’DA ERDOĞAN’LA GÖRÜŞTÜ

AK Parti’nin kurucularından Eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, partinin uygulamalarıyla inandığı ilkeler arasında ‘derin farklılıklar’ oluştuğunu belirterek geçen ay üyelikten istifa ettiğini açıklamıştı. Haziran ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşen Babacan’ın yeni parti kurulacağı iddiaları kuvvetlenmiş, oluşumun sonbaharda şekil alabileceği öne sürülmüştü.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin