Anadolu Ajansı, Kosova’da kaçırılanların 3 gündür sorguda olduğunu yazıyor ama tek satır ifade tutanağı yayınlamadı

Perşembe günü Kosava’daki yerel istihbarat birimleri tarafından kaçırılıp MİT’e teslim edilen 5 eğitimci ve bir doktorun hala Kosova’da olduklarına yönelik iddialar kuvvetlenerek artıyor. Perşembe gününde itibaren kaçırılanların Türkiye’de olduğuna yönelik arka arkaya algı haberleri yapan Hükümet kontrollü Anadolu Ajansı (AA), şu ana kadar bunu kanıtlayacak bilgiler sunamaması dikkat çekiyor.

İlk günden itibaren kaçırılanlar için ‘İstanbul Emniyeti TEM Şube Müdürlüğünce, bu soruşturmaya yönelik özel ekip oluşturulduğu, bu ekibin MİT ve emniyetin istihbarat birimleriyle koordineli çalıştığı’ iddiasında bulunan AA, yeni bilgi sunamıyor. Kaçırılanların sorguda olduklarını söyleyen AA, tek satır ifade tutanağa yayınlayamazken sürekli arşiv bilgileri servis ediyor. Şu ana kadar sağlık kontrolüne gitmesi gereken eğitimciler ve doktor hakkında da herhangi bir fotoğraf da paylaşılmadı.

En son bugün öğlen saatlerinde bir haber servis eden ajans, kaçırılan doktor Prof. Dr. Osman Karakaya ile ilgili geçmişe ait bilgileri paylaştı. Karakaya’nın Priştine Büyükelçiliği’nde çekilen fotoğraf ile geçmiş döneme ait bir fotoğrafı servis edildi.

Medya kuruluşları emniyet muhabirlerinde tek satır haber geçemiyor

Kaçırılanların Vatan Emniyet’te olduğuna yönelik haber yapan AA’nın servis ettiği tüm haberler Hürriyet başta olmak üzere Türkiye’deki gazeteler tarafından anında servis ediliyor. Fakat gazete ve televizyonların şu ana kadar Vatan Emniyet’teki muhabirlerinden tek satır haber geçmemesi de dikkat çekti.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin