Alaattin Çakıcı’ya hakaret ettiği iddia edilen kişi tutuklandı

Aydın’ın Kuşadası ilçesinden bir kişi, organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’ya hakaret ettiği gerekçesiyle tutuklandı.

Gazete RED’in haberine göre; Abdul Hakim Ekelik isimli bir kişi sosyal medya hesabından Alaattin Çakıcı’ya hareket ettiği gerekçesiyle sabah saatlerinde evi polis tarafından basılarak gözaltına alındı. Kuşadası’nda yaşayan Hakim Ekelik’in; Çakıcı’nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nı tehdit ettiği mektuplardan sonra sosyal medyaya “Y..şak, sana meydan okuyorum, senden kaç tane varsa gönder.” yazdığı iddia edildi.

Polis Özel Harekat ekipleri tarafından gözaltına alınan Abdul Hakim Ekelik’in ağabeyi Abdulvahap Ekelik gözaltı sürecinden yaşananları şöyle anlattı:

“An itibariyle PÖH tarafından ikametimiz kanunsuz zorba bir şekilde basıldı. Kardeşim Hakim Ekelik gözaltına alınmıştır. Suçu hükümetin ikinci ve üçüncü ortağına tehdit ve hakaret deniliyor. Herkese Adalet olması gerekirken, kişiye Özel Adalet sistemiyle karşı karşıyayız. Millet olarak Allah sonumuz hayır etsin!“

Alaattin Çakıcı’ya küfür ve tehdit ettiği öne sürülen Hakim Ekelik’in, “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçlamasıyla tutuklandığı öğrenildi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin